www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 06:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 15:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 lis 2009 22:26
Postovi: 75
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
Nepozvani u Crkvi ima svega i svačega. Pa već u Novom Zavjetu je bilo na početku Crkva svege a kamoli ne danas. Da nažalost često je novac na prvom mjestu pa čak i u Crkvi, i moć. Ali znaš šta je Krist rekao kad je bio u Hramu i svi su bacali novac a neka žena je ubacila dva novčića. Znaš da je Zakej rekao kad se obratio ako sam kome ukrao vraćam četverostruko. Nije rekao izgradit ću zlatne stepenice koje vode Hramu. Bog je nepotkupljiv, ali nažalost neki u Crkvi su u prošlosti padali na novac a neki i danas padaju.


nazalost pravilo je da naročito u manjim sredinama toga gotovo uvjek ima.to znam iz iskustva.u gotovo svakoj manjoj sredini bogati poduzetnici su na cjeni kod svećenika sa svojim milodarima i samoreklamom.mogu navesti ne jedan primjer.naročito mi je ostala gesta posezanja u džep jednog svećenika kada sam trebao jedan dokument.uvjezbanom kretnjom izvadio je iz džepa zguzvani bunt npuno novca.očito je da ni sam nezna koliko ima.dok je on sjedio u sobi baveći se novcem časna sestra je rintala po kući kao sto inače rintaju,čiste,peru,peglaju itd.dok neki svećanici spavaju časne sestre se dizu po mrklom mraku da bi očistile snijeg oko zupnog ureda,itd itd.imam svakakvih primjera.jednom me jedan svećenik koji je pušio i smrdio po alkoholu zvao da prenoćim kod njega pokusavajući se naslanjati na mene..ok,svega ima ali malo previše svega ima u pravilu a ne izuzecima čini se.naročito su super postaje kriznog puta na mariji bistrici gdje je na svakoj postaji pločica sa imenom sponzora.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 15:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nepozvani ,brate dragi ne pretjeruj...jesi li se pomolio za te svecenike i te casne ? Jesi li ih blagoslovio ? Ovo su ciste gluposti koje ti tu iznosis...Malo se saberi pa onda pisi,ali pisi nesto pametno...BtB.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 16:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Kad je Sv. Pavao vidio da sv.Petar ne hoda po istini Evanđelja nije ga blagoslovio i pomolio se za njega nego mu se u lice usprotivio. Opet ću spomenuti kad sam gledao emisiju Duhovni izazovi gostovao je teolog Frano Prcela i rekao je da danas Crkvi fali karizma zamjeranja. Ne daj Bože da se nekome nešto kaže, ne nemojmo se zamjerat.Nekad se treba zamjerit ljudima. Isus također nije blagoslovio i molio za trgovce u Hramu nego je razbacao stolove napravio bič i istjerao ih van. Ne vidim zašto bi to bila glupost što je nepozvani napisao, ako je to istina nije on kriv što je tako. Ako je to čovjek doživio šta bi on trebao pohvalit takvu praksu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 20:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 lis 2009 22:26
Postovi: 75
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
visnja napisao:
Nepozvani ,brate dragi ne pretjeruj...jesi li se pomolio za te svecenike i te casne ? Jesi li ih blagoslovio ? Ovo su ciste gluposti koje ti tu iznosis...Malo se saberi pa onda pisi,ali pisi nesto pametno...BtB.


sva napisano vidjeh svojim vlastitim očima.i sve opisano bez pretjerivanja.osim ako imputiras da lazem?bas sve opisano sam dozivio i sam vidio.jel zabranjeno iznositi vlastita iskustva tj vidjene činjenice,de facto realne stvari.nisam opisao nista subjektivno nego objektivno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 20:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
nepozvan napisao:
sva napisano vidjeh svojim vlastitim očima.i sve opisano bez pretjerivanja.osim ako imputiras da lazem?bas sve opisano sam dozivio i sam vidio.jel zabranjeno iznositi vlastita iskustva tj vidjene činjenice,de facto realne stvari.nisam opisao nista subjektivno nego objektivno.


lijepo je što postojiš..i eto što si došo na ovaj forum...
..kao nepozvan i eto upoznao nas s anomalijama u životu svećenika..
..Nevjerovatno...tko bi reko...da je to moguće..
..Bravo..nepozvani ..samo nastavi...sakupljati i bilježiti..
..takve događaje..
.jednog dana čovječanstvo će ti biti zahvalno..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 20:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
U redu johny i nepozvani,recimo da ste 100% u pravu,a možemo li sad malo ćuti o vaši grijesima,malo nam sad sebe kritizirajte.Ili ste spremni za raj??????Sigurno se i vi ispovijedate!Kažu da najveći pravednici sagriješe najmanje sedam puta na dan,pa recimo da ste vas dvoje najveći pravednici,pa nam nabrojte bar 7 grijeha(AKO NEMATE TOLIKO BAR TRI),kad već iznosimo prljavi veš.Ili mislite da me se netiće,kao što se vas nebi trebali zanimati tuđi grijesi.I ne zaboravite da nismo ni sv.Pavao niti Isus pa da razbacujemo po crkvi kad nam se nešto ne svidi.I lijepo je rekao jedan monah u vremenima prvih krščana"Ako ga Bog gleda gdije radi gadosti i neželi ga još sravnati sa zemljom,ko sam ja da što govorim"!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 20:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Super Samuel, al ja nisam nikome sudio ,reči da nešto nije u redu nije isto kao i osuđivati čovjeka. Po tvojoj logici pošto nitko od nas nije savršen onda nitko nikome ne bi smio prigovoriti. Neko ubije čovjeka na cesti, ma ne tko sam ja da kažem da je to loše, samo ti ubijaj, Neko krade, ma ne , tko sam ja da kažem da je to loše. Svećenik hlepi za novcem, ma ne, tko sam ja da nešto kažem. Nešto ti ne štima u logici Samuel.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 21:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..samuel..
..man se ćorava posla.. :lol:

..nekima nema smisla objašnjavati..
..jer su zeleni.. :lol:

..bolje je ponekad ..gledati kroz prozor..
:lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 21:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
johnny 5 napisao:
Super Samuel, al ja nisam nikome sudio ,reči da nešto nije u redu nije isto kao i osuđivati čovjeka. Po tvojoj logici pošto nitko od nas nije savršen onda nitko nikome ne bi smio prigovoriti. Neko ubije čovjeka na cesti, ma ne tko sam ja da kažem da je to loše, samo ti ubijaj, Neko krade, ma ne , tko sam ja da kažem da je to loše. Svećenik hlepi za novcem, ma ne, tko sam ja da nešto kažem. Nešto ti ne štima u logici Samuel.
Ma samo ti reci dragi brate,al u facu onako kao Isus i Pavao,oni sigurno nisu naokolo ogovarali kao ti.Ne sudiš,al ogovaraš.Nemoj suditi ni sebi samo nam malo iznosi svog prljavog veša kad već misliš da bi trebali znati.Sve je u redu sa mojom logikom.A sad mi reci kome je to koristilo što si izneo,jeli 100% istina i kako možemo pomoći.Naggar u pravu si,i mi smo u duhovnim pelenama,samo moramo mlađima reći da i oni stave duhovne pelene,jer im posvuda ispada,kao sad!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 21:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Ne želi on meni objasniti ništa nego mi imputira da ja brojim drugima grijehe, što nekada i činim. Al nisam zato ja napisao ovo. Nego se pitam ako je nekom svećeniku na prvom mjestu novac, tko će pomoći tim ljudima u župi, tko će njih sokoliti, tko će njih bodriti, tko će moliti za njih, tko će ih savjetovati, tko će plakati s uplakanima, a smijati se s radosnima, tko će im naviještati Evanđelje iz ljubavi a ne iz koristi. Nije meni drago kad neko spominje da njegovog svećenika zanima samo novac, draži su mi ovakvi primjeri kakve je spominjala anapaula. Naravno da treba moliti za sve svećenike kakvi god bili, al treba i vidjet šta ne valja a ne se pravit da to ne postoji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr