www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 07:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 30 lis 2009 21:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
moram priznati da mene ovakva realnost rastuzi,..

jasno ste napisali tekst iz Biblije:

Citat:
Evanđelje Mt 6,1-6.16-1Cool

Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti,

uzvratit će ti.

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: “Pazite da svoje pravednosti ne činite pred ljudima da vas oni vide. Inače nema vam plaće u vašeg Oca koji je na nebesima. Kada dakle dijeliš milostinju, ne trubi pred sobom, kako to po sinagogama i ulicama čine licemjeri da bi ih ljudi hvalili. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću. Ti, naprotiv, kada daješ milostinju - neka ti ne zna ljevica što čini desnica, da tvoja milostinja bude u skrovitosti.
I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti! "


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Milodari
PostPostano: 30 lis 2009 21:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
nepozvan napisao:
Magda napisao:
Evo nisam do sada stigla da vam napišem nešto što me se dojmilo,pa ću sada da vam napišem,baš me zanima što mislite o tome.
Prošle nedjelje bila sam na misi u jednom manjem mjestu,gdje često odlazimo preko vikenda.Crkva je prelijepa,ali župljana na prste izbrojati,osim nas koji dođemo za vikend.
Svaki put je na misi jedna starica koja govori malo sporije od svih nas,i onda uvijek kasni za svima nama.To meni ne smeta,čak mi je simpatično,ali ostali se samo okreću i čudno je gledaju.
Ali nije to ono što sam htjela reći,nego u crkvi s desne strane stoji oglasna ploča i na njoj imenom i prezimenom popis ljudi koji su dali novac za crkvu.To me je malo začudilo zašto popis?Svatko zna,ako je dao,da je dao,i to je mislim dovoljno.Zašto moramo sada svi znati da je netko dao novac,i koliko.Komu se to želi pokazati?Kome je to potrebno?

čest je slučaj da svećenici direktno ili indirektno daju do znanja koliko je tko dao a to čine da bi poticali natjecanje u davanju.naročito su zanimljiva naglasena velika davanja lokalnih moćnika i obrtnika koji su svoje bogatstvo stekli izrabljujući ljude.znam za slučaj izrabljivača (izrabljivača najtezeg kova)koji je dao za uredjenje pročelja crkve radeći sebi samoreklamu uz pomoć svećenika.isto tako jednom sam slusao svećenika o jednom davatelju koji je htio ostati anoniman ali je svećenik naveo toliko podataka o njemu,čak i dio naselja gdje zivi i godine i firmu u kojoj radi ,tako da je svatko zaključio o kome je riječ.uz ovo još bih i dodao kako su prednja mjesta u katedrali rezervirana ponekad za moćnike i politčare.čak i piše rezervirano.ima toga još sto sam dozivio ali i ovo je dovoljno.


Dragi brate,

svega ima.Znam.Vidim to i sama,i doživjela sam svašta.Žao mi je što je tako,to smo mi ljudi učinili...svako odgovara za svoje postupke...nekada davno dok sam bila podstanar i pozvala svećenika na blagoslov obitelji,prvo što je rekao kada je ušao bilo je "Vi niste ništa dali za crkvu" :roll:
Žalosno,ali jedno ne smijemo nikada zaboraviti:Ne smijemo sve staviti pod istu kapu.To što se neki pojedinci tako ponašaju,to je njihovo i nije na nama da sudimo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lis 2009 22:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Nepozvani u Crkvi ima svega i svačega. Pa već u Novom Zavjetu je bilo na početku Crkva svege a kamoli ne danas. Da nažalost često je novac na prvom mjestu pa čak i u Crkvi, i moć. Ali znaš šta je Krist rekao kad je bio u Hramu i svi su bacali novac a neka žena je ubacila dva novčića. Znaš da je Zakej rekao kad se obratio ako sam kome ukrao vraćam četverostruko. Nije rekao izgradit ću zlatne stepenice koje vode Hramu. Bog je nepotkupljiv, ali nažalost neki u Crkvi su u prošlosti padali na novac a neki i danas padaju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Milodari
PostPostano: 30 lis 2009 22:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Magda napisao:
Dragi brate,

svega ima.Znam.Vidim to i sama,i doživjela sam svašta.Žao mi je što je tako,to smo mi ljudi učinili...svako odgovara za svoje postupke...nekada davno dok sam bila podstanar i pozvala svećenika na blagoslov obitelji,prvo što je rekao kada je ušao bilo je "Vi niste ništa dali za crkvu" :roll:
Žalosno,ali jedno ne smijemo nikada zaboraviti:Ne smijemo sve staviti pod istu kapu.To što se neki pojedinci tako ponašaju,to je njihovo i nije na nama da sudimo.
Hvala Bogu na takvima,dobra kušnja za nas "pravednike" bez kinte!!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Milodari
PostPostano: 30 lis 2009 22:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Magda napisao:
Dragi brate,
svega ima.Znam.Vidim to i sama,i doživjela sam svašta.Žao mi je što je tako,to smo mi ljudi učinili...svako odgovara za svoje postupke...nekada davno dok sam bila podstanar i pozvala svećenika na blagoslov obitelji,prvo što je rekao kada je ušao bilo je "Vi niste ništa dali za crkvu" :roll:
Žalosno,ali jedno ne smijemo nikada zaboraviti:Ne smijemo sve staviti pod istu kapu.To što se neki pojedinci tako ponašaju,to je njihovo i nije na nama da sudimo.


naravno,ima svega,uvijek bilo i bit će..
eto ja npr mogu svjedočiti da je nama naš župnik, kada smo bili podstanari i dolazio blagoslivljati stan, nama nosio kuvertu,jer je naš prijatelj,i koliko god bi negodovali,on je "prijetio" da će se naljutiti,da kakvi smo to prijatelji kad mu ne želimo dopustiti da nam pomogne...
zbilja smo uvijek mogli računati na njega:i za riječ,i za podršku..
ali eto on bi uvijek prvo pitao treba li vam materijalno što god,imate li dovoljno...i kako je znao da će se moj suprug "naljutiti",i odbiti ga onda bi čekao da on pođe zapaliti na balkon da mene tiho pita da mu kažem istinu...i iako bi ja rekla da je u redu,uvijek bi vidio da lažem pa bi rekao kako to svećeniku mogu lagati? ali on to tako puno ljubavi i simpatično...
e onda bi pričali dalje, kako on kaže ne mogu ja vama pričati bit će bolje dat će Bog,ako ja mogu pomoći..Bog nam pomaže uvijek kroz ljude,svoja stvorenja..i kako da vam išta pričam duhovno ako ne mogu praktično biti uz vas..?
ali nadasve uvijek je bio s nama u molitvi,slao SMS-ove,kad je bila kriza uvijek ga mogu nazvati...
eto divan je i volim ga...
i imala bih stvarno puno toga lijepog reći o njemu,puno mi je pomogao,njegova me molitva u najgorim krizama spasila,ali doslovno spasila...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Milodari
PostPostano: 30 lis 2009 22:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
anapaula napisao:
naravno,ima svega,uvijek bilo i bit će..
eto ja npr mogu svjedočiti da je nama naš župnik, kada smo bili podstanari i dolazio blagoslivljati stan, nama nosio kuvertu,jer je naš prijatelj,i koliko god bi negodovali,on je "prijetio" da će se naljutiti,da kakvi smo to prijatelji kad mu ne želimo dopustiti da nam pomogne...
zbilja smo uvijek mogli računati na njega:i za riječ,i za podršku..
ali eto on bi uvijek prvo pitao treba li vam materijalno što god,imate li dovoljno...i kako je znao da će se moj suprug "naljutiti",i odbiti ga onda bi čekao da on pođe zapaliti na balkon da mene tiho pita da mu kažem istinu...i iako bi ja rekla da je u redu,uvijek bi vidio da lažem pa bi rekao kako to svećeniku mogu lagati? ali on to tako puno ljubavi i simpatično...
e onda bi pričali dalje, kako on kaže ne mogu ja vama pričati bit će bolje dat će Bog,ako ja mogu pomoći..Bog nam pomaže uvijek kroz ljude,svoja stvorenja..i kako da vam išta pričam duhovno ako ne mogu praktično biti uz vas..?
ali nadasve uvijek je bio s nama u molitvi,slao SMS-ove,kad je bila kriza uvijek ga mogu nazvati...
eto divan je i volim ga...
i imala bih stvarno puno toga lijepog reći o njemu,puno mi je pomogao,njegova me molitva u najgorim krizama spasila,ali doslovno spasila...


Draga Anapaula,

to je prekrasno,i lijepo je imati svećenika za prijatelja.Ja to najbolje znam.Meni je franjevac bio krsni kum,a kasnije kroz cijeli život savjetnik i prijatelj.Njemu sam zahvalna za puno toga.Na žalost,nije više s nama.Bog ga je pozvao k sebi.
Zato mi i je žao kada neki nisu baš kako bi trebali da budu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lis 2009 22:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 srp 2009 15:14
Postovi: 54
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
U Crkvi ima zaista divnih ljudi a ima i bezveznih koji te mogu ubiti u pojam.
Ali zbog ovih prvih ne treba biti uporan i pomoći da budu još divniji a i mi bolji zajedno s njima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lis 2009 23:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
za ove "bezvezne" treba moliti..tko zna što je s takvim svećenikom..možda mu nije lako..možda ima svoje rane...možda je nesiguran i ne zna kako bi se postavio..nisu svi jaki,društveni..
oni su najčeđće na meti zloga jer daju primjer mnogima...i ne trebamo mnogo pričati i isticati loše njihove strane...
u knjižici od svjedočanstva katje rivas lijepo piše ,mislim da posebno u onom trenu kad se oni pričešćuju (ako se ne varam),taj je trenutak da molimo za njih,da ih Majka posvećuje i očuva u čistoći i ljubavi...
to je naša DUŽNOST,oni su tu za nas..već sama njihova odluka da su žrtvovali sve da bi mi imali "most" do Isusa dovoljna je za našu zahvalnost i poštovanje...
sve nam je na izgradnju..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 07:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Mi ljudi smo obično skloni,čim netko napravi nešto pogrešno,iskomentirati na sva zvona.Mi koji sagriješimo po tko zna koliko puta na dan.Ajmo odgovoriti mi koji kritiziramo svečenike,koliko smo puta molili za njih,i to iskreno od srca,i ako jesmo koliko ta molitva vrijedi kad smo ih nakon nje optuživali.Od lipnja ove do lipnja iduće godine je svečenička godina,svaki dan se moli za njih,jer zli prvo napada u predvodnike da bi mu bilo lakše doći do ostalih.Ostavimo se kritiziranja,jer smo previše nesavršeni da bi bilo što mogli predbacivati.Imate molitve za svečenike ko u priči,i zato krenite moliti zar ne vidite koliko je potrebno.Jer kad govorimo loše o njima jedino se sotona smije,Krist sigurno ne!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 07:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Samuel napisao:
Mi ljudi smo obično skloni,čim netko napravi nešto pogrešno,iskomentirati na sva zvona.Mi koji sagriješimo po tko zna koliko puta na dan.Ajmo odgovoriti mi koji kritiziramo svečenike,koliko smo puta molili za njih,i to iskreno od srca,i ako jesmo koliko ta molitva vrijedi kad smo ih nakon nje optuživali.Od lipnja ove do lipnja iduće godine je svečenička godina,svaki dan se moli za njih,jer zli prvo napada u predvodnike da bi mu bilo lakše doći do ostalih.Ostavimo se kritiziranja,jer smo previše nesavršeni da bi bilo što mogli predbacivati.Imate molitve za svečenike ko u priči,i zato krenite moliti zar ne vidite koliko je potrebno.Jer kad govorimo loše o njima jedino se sotona smije,Krist sigurno ne!!!



:b112: :b112: :b112: Evo imamo molitve na forumu za nase svecenike.Koliko vas ima da tamo da svoju molitvu ???
Lakse je kritikovati... :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr