www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:47

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 stu 2009 19:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
SV. LJUDEVIT MARIJA GRIGNION MONTFORTSKI

http://www.tiha.net/symposion/prod/rasp ... mariji.pdf


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2010 21:06 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 31 sij 2010 14:42
Postovi: 7
Lokacija: ljubuški
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Papinsko geslo koje si je izabrao Ivan Pavao II jest «Totus Tuus» - Sav Tvoj ! Ove
riječi zapravo izražavaju njegovo bezuvjetno predanje Blaženoj Djevici Mariji. I to geslo Papa
duguje sv. Ljudevitu Montfortskog, koji ga u «Raspravi» donosi na cjelovit način : « Sav sam
Tvoj, i sve moje pripada Tebi, moj ljubezni Isuse, po Mariji tvojoj Presvetoj Majci»


Odlična, prvoklasna knjiga, škola prave i duboke kršćanske malenosti i poniznosti. Svima bi je preporučio. Govori o silnim stvarima koje je Bog dao i učinio presvetoj Djevici. Autor sv. Montfort donosi nauk o ulozi ponizne djevice, kasnije kontemplira njezin život i na papir iznosi svoje iskustvo koje je toliko nadahnuto pomazenjem Duha Svetoga. Govori i daje nauk prave pobožnosti( praktične vježbe) koje prema svjedočanstvu duhovnih velikana( stepinac, ivan pavao II, otac Ante Antić, don Bosco) dovode osobu do velike milosti. Knjiga je jednostavna i pogađa uistinu samu bit evanđelja. Nazvao bih je jezgrom evanđelja jer govori i daje praktične upute kako doći do siromaštva duhom, duboke poniznosti. Osoba će vrlo brzo upoznati svoje pokvareno dno, svoj egoizam, oholost a sve to preko i po Presvetoj Djevici. Prema Montfortovom nauku takvo upoznavanje svoje vlastite bijede ako je u svjetlu Duha ljubavi i ljubavi Marijine neće osobu dovesti do depresije ili negativnih misli o sebi. Već suprotno,takvo spozanje dovest će osobu do istine, a istina će ju osloboditi i upravo na ovoj stvarnosti će graditi duboku poniznost.

Svetac u knjižici uči kako se osoba treba predati Mariji da je njezin duh pokreće, vodi . Da se osoba odrekne svoga vlastitoga svjetla i volje a da se prepusti vodstvu Marijinog Duha koji daleko bolje zna što je najbolje za svaku osobu pojedinačno. Zatim nas uči kako sve što imamo damo Mariji da njoj potpuno pripada, pa i naša sama dobra djela koja smo učinili. Dakle dajemo sve njoj,sve što jesmo, što imamo da nam Ona to sve čuva i da ona sve to uzme kao svoje vlasništvo. Zapravo se radi o potpunom predanju, činu savršene poniznosti, istine, ljubavi, procesu trajnog izvlašćenja. Sve ovo bi nas trebalo dovesti do krajnjeg duhovnog siromaštva, u kojem nemamo ništa više svoje , već možemo u istini i duhu sa Sv. Pavlom reći : Bog moj i sve moje. Krajnji cilj jest sjedinjenje sa Isusom, stvarno i duboko doživljeno, koje postupno dovodi osobu do preobraženja u Isusa.

Prije svega ako smo jako pobožni Mariji, to nas nikako ne može odvojiti od Isusa. Mnogi misle da će time što će se moliti Mariji uvrijediti Isusa. Da će se udaljiti od njega . Montfort koji je sam to iskusio u ovoj knjižici uči nas baš suprotno. Marija nas samo može dovesti i sjediniti sa Isusom i to puno brže, sigurnije, savršenije nego bilo tko drugi. Marija je potpuno sjedinjena sa Isusom, potpuno prožeta Njim i ona dovodi osobu do toga da je Bog sasvim zaposjedne. Na taj način osoba postaje sredstvo u Božjim rukama.

Ali uostalom, imate knjigu, čak i na internetu, možete ju skinuti . Neće te se razočarati . Knjiga je uistinu ŽIVO EVANĐELJE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 vel 2010 10:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Dragi brate već smo o ovoj knjizi pisali i doista jeste biser među knjigama, na drugačiji način doživi svaki čitatelj Mariju nakon ove knjige.

Znam da je blagopokojni papa Ivan Pavao II rekao da je to jedina knjiga uz Bibliju naravno od koje se ne odvaja i koju svakodnevno čita......

Evo ovdje ju možete i preuzeti s interneta.....brat ipehar je to već davno stavio.....pa koga zanima neka slobodno čita.....

http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?p=89054&highlight=rasprava+pobo%9Enosti#89054


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2010 11:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
to monfortanci izdaju??!!
imam, više knjižica, jer imaju neki niz izdanja...čitala sam ima 7godina
mogla bih se podsjetiti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ožu 2010 12:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Osobno mi je to jedna od najdražih knjiga koje gledam svakodnevno čitati, uz Bibliju, Misal, Časoslov i Nasljeduj Krista.
Malo je reći kako bi svatko od nas trebao predati svoje srce pobožnosti iz te knjige.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 svi 2010 16:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
evo...vridi vidit!! :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 svi 2010 18:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ne otvaram novu temu, nego na ovoj "RAspravi.." koja je biser djelo Montforta, stavljam niz djela iz opusa MONTFORTSKA DUHOVNOST!!

1. Marijina tajna ili Sveto ropstvo ljubavi - Sv. Lj.M.G.Montfortski
2. Rasprava o pravoj pobžnosti prema Presvetoj Djevici Mariji - Sv.Lj.M.G.M.
3. Ljubav vječne Mudrosti - Sv.Lj.M.G.M.
4. Čudesna tajna svete Krunice za obratiti se i spasiti se - Sv.Lj.M.G.M.
5. i 6. Pismo prijateljima Križa i Goruća molitva - Sv.Lj.M.G.M.
7. Život sv. Lj.M.G.Montfortskoga, Marija, Mudrost, Križ, siromasi i misije - p. Miljenko Sušac s.m.m.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 svi 2010 10:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Sv. Ljudevit Marija Grignion Monfortski

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 svi 2010 10:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Rasprava o pravoj pobožnosti prema Presvetoj Djevici Mariji

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 svi 2010 10:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Totus Tuus Maria

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr