www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:02

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 01 lip 2010 08:14 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 01 tra 2010 19:17
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovu sam knjigu doživjela kao kombinaciju psihologije,duhovnosti i osobnog iskustva koja mi je povezala neka moja iskustva i pomogla da ih sagledam u drugom svjetlu i približila mi Boga kao milosrdnog oca.Općenito A.Grun ima jako dobre knjige koje su prožete iskustvima mnogih ljudi,Neke njegove knjige sam pročitala i više puta i svaki put ih razumijem sve dublje i mogu reći da mi jako pomažu u osobnom osvješčivanju a i razumijevanju drugih ljudi.I ono što je najbolje jako su jednostavno i razumljivo napisane


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2010 14:17 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 01 tra 2010 19:17
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovo je iz uvoda knjige i mislim da je dovoljno da približi o čemu se radi:
Duhovnost odozdo znači da nam Bog ne govori samo u Bibliji i u Crkvi nego upravo po nama samima,po našim mislima i osjećajima,po našem tijelu,u našim snovima i navlastito po našim ranama i navodnim slabostima.
Duhovnost odozdo se prakticira prvenstveno u monaštvu.Stari su monasi počinjali uvijek od samospoznaje i od spoznaje svojih vlastitih strasti da bi spoznali pravoga Boga i da bi ga mogli susresti.
Uspon k Bogu počinje silaskom u svoju vlastitu stvarnost,sve do dubina nesvjesnog.
Duhovnost odozdo ne vidi put k Bogu kao jednosmjernu ulicu kojom se malo po malo napreduje k Bogu.Naprotiv to je prije put koji vodi preko stranputica i razočaranja sa samim sobom.Ne približava me Bogu moja krepost,mnogo više čine to moje slabosti,moja nemoć,dapaće moji grijesi.
Zapravo se u duhovnosti odozdo radi o tome da upravo tamo kamo smo dospjeli na kraju svojih mogučnosti budemo otvoreni za osoban odnos prema Bogu.
Istinska molitva,kažu monasi,diže se iz dubine naše bijede,a ne iz naše kreposti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr