www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:10

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 694 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 70  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2009 16:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
1.AgnusDie-želim kršćanski brak i obitelj Gospodine
2. Timotej -Ionako pojma nemam je li brak uopće za mene, iako razbijam glavu oko tog pitanja već duže vrijeme
3.Dawn -Još uvijek sam u potrazi za srodnom dušom...
4.Ivanka ( ja bih zeljela da se molimo za nju da joj Bog posalje jednog finog i vjerski odgojenog mladica. )
5."Doris ( ja moju priju preporučam u molitve! )
6.Anny-mary- Evo, i ja se preporučam u molitve
7.Dijana-zelim krscanaskog mladica,koji zeli da mi bude oslonac u zivotu,(moja najmladja kcerka)
8.Frtljica-da mene i njega Isus vodi u sljedecih mjesec i pol dana, da nas prosvijetli da donesemo pravu odluku..
9.fighterica-Nek bude Volja Očeva
10 .zlatousti..preporučujem se svima u molitvi za mene, starog momka.


Molim te Bože da pozoveš mnoge mlade ljude da krenu putem obiteljskog života !
Daj da te oni čuju i prepoznaju i da se odazovu! Molimo te za ove nase mladice i djevojke , podaj im snage da se u ovom modernom vremenu odvaže poći putem obiteljskog života , nije uvijek lako, kao i u svemu drugom...

Zato ,dragi naši TT, slušajte svoje srce, dopustite da vas ono vodi,prepustite se Volji Bozjoj i Duhu Svetomu..

Zato molim Gospodina neka uvijek bdije nad onima koji osluškuju njegov glas te da im da snage da se odvaže i krenu Gospodinovim stopama.
Molim te, Gospodine Isuse ,i prinosimo ti ove nase nakane clanova TT,
da ojacaju svoju vjeru.. za veliku snagu,
da izdržie na svojem putu u potrazi ,
da svaki dan donese novu naku ,da pronadju ono sto traze..
Gospodine Isuse,ti poznaš njihiva srca i duše...
Znaš sve njihove slabosti i mane...
Znaš što i kada zgriješe..
Ti znaš sva njihova traženja i lutanja...
Zato Tebe,Gospodine Isuse raspeta Ljubavi molimo za Mir...
i Tvoj Sveti blagoslov ,da im budes milostiv i na pomoci u trazenju bracnog druga ,ili životnog poziva....AMEN


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2009 09:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Gospodine Isuse ,
Molim Te za sve forumase,sve ove mladice i djevojke .
Daj da osjetvoju Tvoju sigurnu presvetu ruku koja ich vodi svaki dan.
Molimo Te za sve ozaloscene ,i one koji su izgubili svaku nadu , podari im utjehu i mir,da im srce bude radosno,kako bi prepoznali..sto im je ciniti! Molimo Te Gospodine,da im budes na pomoci u trazenju bracnog druga..ili onoga sto si za njih odabrao...
Udijeli im , milosrdni Boze, da zarko zele sto je tebi milo, razborito istrazuju, istinski prepoznaju i savrseno ispunjavaju
na hvalu i slavu tvoga Imena.
Udijeli im, Gospodine , um koji ce ih spoznati, marljivost koja ce te traziti, mudrost koja ce te naci; ponasanje koje ce ti se svidjati, ustrajnost koja ce te pouzdano cekati, i pouzdanje koje ce te konacno zagrliti.i da u slavi u nebu uzivaju tvoje radosti.
Koji zivis i kraljujes, Boze,
u sve vijeke vjekova.
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2009 10:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Neizmjerno hvala na molitvi za sve nas koji se još nismo Svetim sakramentom braka vezali uz svog (ili ipak Božjeg :D ) odabranika!

Preporučam se također u ove molitve jer gotovo nikad ne molim za svog mladića, budućeg muža...A još ni ne vjerujem da je Bog taj koji nam odabire životnog suputnika..Ja još mislim da mi to sami odabiremo.

Preporučam se u vašu molitvu, a nakana je ova:
- da u svom zemaljskom životu na području Ljubavi izvršim Božju volju i da je znam prepoznati; da Isus probudi u meni onu pravu, svetu Ljubav, a isto tako i u onome koga mi je namijenio

Amen!

Hvala!! :D :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2009 11:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
1.AgnusDie-želim kršćanski brak i obitelj Gospodine
2. Timotej -Ionako pojma nemam je li brak uopće za mene, iako razbijam glavu oko tog pitanja već duže vrijeme
3.Dawn -Još uvijek sam u potrazi za srodnom dušom...
4.Ivanka ( ja bih zeljela da se molimo za nju da joj Bog posalje jednog finog i vjerski odgojenog mladica. )
5."Doris ( ja moju priju preporučam u molitve! )
6.Anny-mary- Evo, i ja se preporučam u molitve
7.Dijana-zelim krscanaskog mladica,koji zeli da mi bude oslonac u zivotu,(moja najmladja kcerka)
8.Frtljica-da mene i njega Isus vodi u sljedecih mjesec i pol dana, da nas prosvijetli da donesemo pravu odluku..
9.fighterica-Nek bude Volja Očeva
10 .zlatousti..preporučujem se svima u molitvi za mene, starog momka.
11..ela bredi- da u svom zemaljskom životu na području Ljubavi izvršim Božju volju i da je znam prepoznati; da Isus probudi u meni onu pravu, svetu Ljubav, a isto tako i u onome koga mi je namijenio



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2009 11:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
rebeka napisao:
1.AgnusDie-želim kršćanski brak i obitelj Gospodine
2. Timotej -Ionako pojma nemam je li brak uopće za mene, iako razbijam glavu oko tog pitanja već duže vrijeme
3.Dawn -Još uvijek sam u potrazi za srodnom dušom...
4.Ivanka ( ja bih zeljela da se molimo za nju da joj Bog posalje jednog finog i vjerski odgojenog mladica. )
5."Doris ( ja moju priju preporučam u molitve! )
6.Anny-mary- Evo, i ja se preporučam u molitve
7.Dijana-zelim krscanaskog mladica,koji zeli da mi bude oslonac u zivotu,(moja najmladja kcerka)
8.Frtljica-da mene i njega Isus vodi u sljedecih mjesec i pol dana, da nas prosvijetli da donesemo pravu odluku..
9.fighterica-Nek bude Volja Očeva
10 .zlatousti..preporučujem se svima u molitvi za mene, starog momka.
11..ela bredi- da u svom zemaljskom životu na području Ljubavi izvršim Božju volju i da je znam prepoznati; da Isus probudi u meni onu pravu, svetu Ljubav, a isto tako i u onome koga mi je namijenio
12.Kreso-Nek bude Volja Očeva


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2009 13:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 pro 2008 17:21
Postovi: 82
Lokacija: KR
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i ja se preporučam u molitvu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2009 14:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Gospodine Isuse u Tvoje svete i blagoslovljene ruke stavljam sada
sve ove koji traze od Tebe Gospodine da im pomognes pronaci
po svome svetome Milosrdu zivotnog partnera,kako bi zivot u dvoje
bio ljepsi i skladniji.Neka se izvrsi Tvoja sveta volja i njihove zelje
neka se ispune onako kako Ti Gospodine Isuse odredis.Oni su spremni
primiti od Tebe sve ono sto im Ti odredis.Uslisi Gospodine nase molitve.
:a1250: :a1250: :a1250: :a1250: :a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2009 17:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
1.AgnusDie-želim kršćanski brak i obitelj Gospodine
2. Timotej -Ionako pojma nemam je li brak uopće za mene, iako razbijam glavu oko tog pitanja već duže vrijeme
3.Dawn -Još uvijek sam u potrazi za srodnom dušom...
4.Ivanka ( ja bih zeljela da se molimo za nju da joj Bog posalje jednog finog i vjerski odgojenog mladica. )
5."Doris ( ja moju priju preporučam u molitve! )
6.Anny-mary- Evo, i ja se preporučam u molitve
7.Dijana-zelim krscanaskog mladica,koji zeli da mi bude oslonac u zivotu,(moja najmladja kcerka)
8.Frtljica-da mene i njega Isus vodi u sljedecih mjesec i pol dana, da nas prosvijetli da donesemo pravu odluku..
9.fighterica-Nek bude Volja Očeva
10 .zlatousti..preporučujem se svima u molitvi za mene, starog momka.
11..ela bredi- da u svom zemaljskom životu na području Ljubavi izvršim Božju volju i da je znam prepoznati; da Isus probudi u meni onu pravu, svetu Ljubav, a isto tako i u onome koga mi je namijenio
12.Kreso-Nek bude Volja Očeva
13.Zagy- i ja se preporučam u molitvu...

Oče naš, koji jesi na nebesima,

sveti se ime tvoje.
Doði kraljevstvo tvoje,
budi volja tvoja,
kako na nebu, tako i na zemlji.
Kruh naš svagdanji daj nam danas,
i otpusti nam duge naše,
kako i mi otpuštamo dužnicima našim.
I ne uvedi nas u napast,
nego izbavi nas od zla.

Amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2009 08:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Stav mladića prema djevojci

Ivanov duhovni vođa i pisac njegova drugog životopisa, o. Josip Vrbanek, DI, ovim je riječima sažeo Ivanovu poruku koju je uputio mladićima svojom knjižicom "Ti i Ona":

Ona (djevojka-žena) je odraz Božjeg savršenstva, koja je tebi namijenjena da te dopunjujući diže. No, da ti zaista bude potpuna pomoć, treba da si međusobno sve donesete u brak i da ništa ne ispijete prije, jer će inače uzmanjkati u gorkim danima. Zato gledaj u zaručnici najprije značaj i duševnost koji kriju vječno blago za tvoje potomstvo. Prije ženidbe treba da ste oboje netaknuti, jer će samo takvi ostati vjerni u ženidbenoj čistoći. Izbjegavaj opasnosti nježnosti, preranog zaljubljivanja, dodire. Razvijaj se da joj u obitelji mogneš puno dati, a ne samo od nje tražiti i primati: sam Gospodin će te napuniti kroz tvoju pouzdanu molitvu kad ga primaš u sakramentima. Božanska dobrota je ono vječno žensko što prosjajuje kroz žensko biće i pobuđuje te na jaču ljubav k Bogu. (J.Vrbanek, Vitez Kristov Ivan Merz, Zagreb 1943. str. 265.)





Sreća je ako se dobro zaljubiš, zlo ako se prerano zaljubiš

Sam Bog koji je stvorio Tebe i Tvoju narav, usadio Ti je osjećaje naklonosti prema djevojci u Tvoje srce. Da nema u srcu mlada čovjeka te čežnje za djevojkom, muškarac se ne bi ženio i ljudski bi rod već davno izumro. A Božja je odredba da se što više ljudi rodi; da se rođena djeca svetim krštenjem sjedine s Isusom i s Isusom uskrsnu na vječno gledanje Boga. Vidiš, kako kršćanstvo sve lijepo tumači. Malo čudno zvuči ako Ti kažem da su ovi osjećaji ugodnosti i čežnje, što ih osjećaš u prisutnosti djevojaka, radi djeteta, koje se ima roditi. Znam da Ti na to ne misliš; ali Bog na to misli, jer Ti inače ne bi te osjećaje ulio u srce. Stoga dobro promisli je li već došlo vrijeme da se topiš u tim osjećajima, ili si još premlad da se ženiš. Ako si sazreo za ženidbu i imaš ozbiljnu nakanu da se ženiš, onda Bože, pomozi; ne straši se djevojke i njezina društva. - Ali, ako si još premlad, ako još nisi za ženidbu, onda, brate, budi veoma oprezan.... A što je onda ako Ti u tom razdoblju izgrađivanja Tvoga značaja lijepo lice zavrti glavom? Tada zbogom, uzgoju značaja, staleška izobrazba, apostolat. Bit ćeš rastresen; svakom prilikom ćeš misliti na nju. Nećeš se moći izgraditi, ostat ćeš cijeli svoj život šeprtlja. Prije negoli si počeo živjeti, već Te je život svladao. A to je za te veliko zlo... Nemoj me krivo razumjeti: ne velim Ti da je zaljubljivanje zlo; naprotiv je ono velika sreća ako se dobro zaljubiš; no ono je pravo zlo ako se prerano zaljubiš, jer će Ti ono ukočiti Tvoj duševni život upravo u ono doba kada je odredila Providnost da se duševno i tjelesno razvijaš. (I. Merz, Pismo orlu, 1926., Arhiv)

Oce Nas ,Zdravo Marijo...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 vel 2009 13:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Neka te blagoslovi Gospodin i neka te čuva! Neka te Gospodin licem svojim obasja, milostiv ti bude! Neka pogled svoj Gospodin svrati na te i mir ti donese!'

Psalam 67, 2-3.5-6.8

Smilovao nam se Bog i blagoslovio nas,
obasjao nas licem svojim,
da bi sva zemlja upoznala putove tvoje,
svi puci tvoje spasenje!

Nek' se vesele i kliču narodi,
jer sudiš pucima pravedno
i narode vodiš na zemlji.

Neka te slave narodi, Bože,
svi narodi neka te slave!
Bog nas blagoslovio!
Neka ga štuju svi krajevi svjetski!


Gospodine Isuse ,
Molim Te za sve clanove,mladice i djevojke ,da se predaju u Tvoje ruke,
da osjete Tvoju sigurnu presvetu ruku koja ih vodi svaki dan.
Molimo Te Gospodine,da im budes na pomoci u trazenju bracnog druga..ili onoga sto si za njih odabrao..Amen...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 694 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 70  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr