www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 08 svi 2024 06:03

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 694 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 70  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 svi 2012 11:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
čini mi se da su poete uvjek bile neshvačene :)

tko čeka taj i dočeka; ili možda ne :b101:

BVB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2012 11:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Idemo u revijalnom tonu: :lol:

Došla silna poplava i Mujinu kuću voda prekrila do krova. Dolazi Haso čamcem: - Ajde silazi Mujo! - Neću! Ja sam vjernik i mene će Alah spasiti! Voda prekri krov, a Mujo na samom vrhu. Opet dođe Haso: - Mujo, bolan, ajde, zadnji je čas! - Neću! Ja sam vjernik i mene će Alah spasiti! Voda sve prekri, jedino Mujo na vrhu dimnjaka, a Haso opet: - Mujo, beno, spašavaj se! - Neću! Ja sam vjernik i mene će Alah spasiti! Preko noći voda se još digne i odnese i kuću i Muju. Mujo na nebu i žali se: - Ja cijeli život klanjo, vjernik, a ti me utopi! Gleda ga Alah pa reče: - Ma što se buniš! Pa TRI puta sam slao Hasu s čamcem po tebe!

:b101: :b101: pa sad, nek svatko odabere što mu draže :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2012 12:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Mujo nije imao čvrstu vjeru (ili razum) pa nije shvatio da mu Bog šalje pomoć preko Hasa,
al tko shvati ove tekstove tj.

"Ne, dok nisi zadovoljan i ispunjen s time da si voljen samo od Mene – dajući se potpuno i bez rezerve, imajući osobnu i jedinstvenu vezu sa Mnom, otkrivajući da jedino u Meni možeš naći potpuno zadovoljstvo i tek ćeš tad biti sposoban ostvariti savršenu ljubav i vezu koju sam planirao za tebe. Dok ne budeš dio mene nećeš nikad moći biti dio nekoga drugoga. Udalji se od svega, svih želja i težnji. Želim da prestaneš planirati, željeti i da mi dopustiš da ti dam najljepši mogući plan koji postoji. Želim da imaš najbolje. Gledaj u Mene i očekuj samo najbolje, uživaj u Mojoj prisutnosti. Nastavi slušati i učiti stvari koje ti kažem. I samo čekaj."


vjerujem da bi takva osoba prepoznala Božju pomoć preko Hasa :) !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2012 13:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
A ko će ga znat smajlic24 možda je i Mujo bio zadovoljan i ispunjen, al eto, prohtjelo mu se čekat na dimnjaku neko čudo.. :lol: a mogao se i koprcat na vodi, jaukat, zapomagat...i dozvat Hasu :lol: Bitno je prepoznat Hasu, sad na ovaj il na onaj način. Ja sam samo htjela reći da nema ekskluzivnog pravila za "prepoznavanje Hase" :b101: Svatko na svoj način..u tome i jest ljepota. Nemoj se ljutit odmah :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2012 14:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Ma ne ljutim se, zašto bi? Slažem se s tobom, ljepota je u "prepoznavanju" :D , al nećemo više o Muji i Hasi, otišli smo s teme :lol: !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2012 14:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Ove godine sam "preboljela" osjećaj tuge, nelagode i neznanja što i kako odgovoriti onima koji me gotovo napadaju "Zašto se još nisi udala?".
Više me to ne uznemiruje, hvala Bogu! :D
Prije sam osjećala čak i krivnju zbog toga jer mnogi su takvi upiti imali prizvuk "optužbe"...što čekaš....zašto si tako izbirljiva...vidjet ćeš ti za koju godinu kad nećeš više biti svježa i mlada...


Ja sam SRETNA. Ja sam sretna jer niti sam sama niti sam nevoljena. Imam ljubav Božju i ljubav mnogih ljudi. I da se nikad ne udam, moj je život već sad ispunjen.
Udaja za voljenog čovjeka i stvaranje obitelji bio bi divan dar i taj dar prihvaćam i dušom i tijelom, ali neću biti ljuta ili očajavati ako je Bog namijenio neke druge darove za mene....
Kako je rekao Običan momak već toliko puta - moliti za Božju volju...a to mi je nedavno potvrdio i jedan svećenik...jedan vrlo mudar i star svećenik...nema bolje molitve od te.

Često sam rekla da sam sretno slobodna....Jeste li primijetili da se taj izraz počeo dosta koristiti?? Ja sam mislila da sam to ja "izmislila" :oops: , ali u zadnjih par mjeseci sam to često čula....sretno slobodna! :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2012 19:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
kao što kaže pjesma => udala se nikad nijeee :a1490:

ima nekaj u tome da se treba pokorit Božjoj volji, jer kad sagledam svoje eventualne cure s kojima bi ušao u brak, hmmm, onda bi vjerojatno vec bil jako jako daleko od Katolicke crkve i odvojen od Boga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2012 19:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 15:48
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
fiduciia napisao:
Nije baš "poezijica" kakvu pjeva Jelena Rozga :lol: , al nisi shvatio pouku :


"I iako se često čini da moji odgovori strašno kasne,
Moj najdragocjeniji odgovor je i dalje: "ČEKAJ."


da, znam da nisam shvatio :?


ela bredi napisao:
Ove godine sam "preboljela" osjećaj tuge, nelagode i neznanja što i kako odgovoriti onima koji me gotovo napadaju "Zašto se još nisi udala?".
Više me to ne uznemiruje, hvala Bogu! :D
Prije sam osjećala čak i krivnju zbog toga jer mnogi su takvi upiti imali prizvuk "optužbe"...što čekaš....zašto si tako izbirljiva...vidjet ćeš ti za koju godinu kad nećeš više biti svježa i mlada...


Ja sam SRETNA. Ja sam sretna jer niti sam sama niti sam nevoljena. Imam ljubav Božju i ljubav mnogih ljudi. I da se nikad ne udam, moj je život već sad ispunjen.
Udaja za voljenog čovjeka i stvaranje obitelji bio bi divan dar i taj dar prihvaćam i dušom i tijelom, ali neću biti ljuta ili očajavati ako je Bog namijenio neke druge darove za mene....
Kako je rekao Običan momak već toliko puta - moliti za Božju volju...a to mi je nedavno potvrdio i jedan svećenik...jedan vrlo mudar i star svećenik...nema bolje molitve od te.

Često sam rekla da sam sretno slobodna....Jeste li primijetili da se taj izraz počeo dosta koristiti?? Ja sam mislila da sam to ja "izmislila" :oops: , ali u zadnjih par mjeseci sam to često čula....sretno slobodna! :shock:


blago tebii


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2012 21:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mata napisao:
ima nekaj u tome


Sve je u tome dragi moj. :wink: Samo treba moliti da prihvatimo Božju volju u svojem životu, i shvatimo da On jedini zna što je za nas najbolje. Štoviše da samo to želimo za svoj život! Prihvatiti ono što Bog od nas želi i radosno vršiti svoju zadaću. :D

Pa da ne skrećem s teme, treba kleknuti i moliti da izaberemo dečka/djevojku koju/kojeg Bog želi za nas. :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 stu 2012 14:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Ljudi, ima li tko na vidiku?? :D :D
Kod mene ne!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 694 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 70  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr