www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 svi 2024 19:30

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2009 11:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="Tihokapelnik"]Draga aleluja, sada ću možda licemerno reći jedan savet koji možda ni sam ne bih ispunio u potpunosti, ali... Uprkos svemu, uprkos svim klevetama i miniranju molitve, i okretanju sveštenika protiv vas, tu ženu ipak treba pomoći. Sam Gospod kaže da nemamo platu ako pomažemo samo onima koji nam čine dobro, već da je primamo ako pomažemo onima koji nam čine zlo. Ako vi nju budete pomagali, ona neće imati povoda da vas kleveće, a i vremenom će sama omekšati.
A i da: pozovi samog župnika da predvodi molitvu krunice. Onako, čačni ga malo u sujetu, nije na odmet. :)[/quote]


Problem i je u tome, ja sam joj pomogla a ona je govorila kako nisam dobro napravila, a ra dila sam po njenim uputama...kao neke zamke kada s njom komuniciram...što god da napravim ona oknrene protiv mene...tako da sam odlučila da je bolje da ju ignoriram..kad sam došla s njom porazgovarati, i dogovorile smo se da ću joj pomoći čistiti, nije mi htjela otvoriti vrata, nego je sve napravila sama prije nego što sam ja stigla i ostavila ključ u vratima crkve da me ne mora gledati...i da može reći kako joj niztko ne pomaže...ovdje treba puno molitve i posta za nas i prije nego što opće se ja mogu upustiti u razgovor s njom, jer bojim se da ću se ja naljutiti i svašta joj reći...kad sam slaba a karakter moj...uh Bože oprosti što sam napola Dalmatinka :lol:

A ja ću za nju moliti, pa da joj to bude na početku dar i dobro!


Zadnja izmjena: Aleluja; 14 kol 2009 11:58; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2009 11:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="ela bredi"]Predraga Alelujice :grlim te: ,

uvijek su bili i bit će veliki napadi na one koji su duboko povezani s Bogom...
Meni je jako žao što je tako, ali znamo i sami - ako je sam Učitelj prošao to sve, gdje ne bismo i mi učenici...
Mogu zamisliti kakva je situacija kod tebe...
Što bih ja?
I ja bih pokušala još jednom razgovarati sa župnikom, ako osjetiš da je prava prilika, također bih nekako pokušala i onako blago i prijateljski razgovarati s onom problematičnom ženom sklonom tračevima i širenju nemira...
Ne bih se odrekla ni molitve niti odlaska u Siget jer i sama jako dobro znam koliko pomažu franjevci iz Sigeta i upravo tamo je niknula moja prava vjera i tek kroz njihove mise i propovijedi mi je sve postalo jasno, tamo me Duh Sveti uputio u mnogo toga.. Ne moraju oni znati da ti ponekad odeš tamo...
Ma i da znaju, ma "tko ih šiša"... Ti uopće nemoj o tome govoriti...niti se pravdati...
Pitaj otvoreno onu ženu što joj smeta, ima li ona neke svoje prijedloge kako pomoći župnoj molitvenoj grupi i zajednici općenito..Uključi je u sve... Ma koliko teško bilo...
Mi ćemo te pratiti molitvom i od danas te uključujem u nakane 54dnevne devetnice Gospi od Svete Krunice koju molim s 3 prijateljice...

Drži se i znaj da si na pravom putu, miljenice Božja i naša!!! :grlim te: :grlim te: :grlim te:[/quote]

Elice draga, hvala ti :grlim te:

Ma, što god da nam bace na put, Gospodin sve vidi i svime upravlja, tako će meni oprostiti moje greške kako i ja opraštam drugima...kada nam malo oduzme radost, sigurno ćen nam uskoro dati još veću, neka bude blagoslovljen i slavljen samo On, i neka se proslavi Njegovo Sveto ime i Veličanstvo a mi neka se smanjimo i umremo SEBI. To je vjerojatno i poruka ovih kušnji...da se ne proslavljamo mi, nego Isus!

Hvala Vam svima na utjehi, i sada mi je jasno što moram napraviti.

Odlučila sam neko vrijeme povući se i šutjeti u molitvi pred Gospodinom, slušati Njega, što On želi, a onda dalje nakon ljetne pauze u akciju krenuti s molitvom.

Stvarno treba srce držai čistim, jer se ogorčenost i nepraštanje zbog takvih sitnica može uvući u srce..a to je tako mala žrtva...
:oops: tek sada to vidim...

hvala Vam BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2009 13:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Aleluja napisao:
i reci,,samo ak te budu zezali...da ću ja doći...
..da ih malo preslušam..
..reci samo "ak me budete zezali poslat ću vam naggara" :lol: :lol:
..ozbiljno ..di ti je ta tvoja župa i crkva..

Ehhh nagger, da ih vidiš još bi i i tebe najurile :lol: :lol: ako si gledao Gruntovčane...takvi ljudi :lol:


.što fali grunotovčanima..fini ljudi... :lol:
..da im ja dođem..ne bi me te tvoje pustile..
..a tebe bi izabrali za kraljicu molitvene.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2009 14:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:lol: :lol: :lol:

kraljica molitvene :a1490: ja ću se povaljat...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2009 14:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Aleluja napisao:
:lol: :lol: :lol:

kraljica molitvene :a1490: ja ću se povaljat...


..tek trebaš pred njima ..
..smijat će se i one.. :lol:

.reci im da si ti kraljica molitvene..
..i da je to moja naredba... :lol: :lol: :lol:
..inače će biti "berba ušiju " kad dođem...
..di si ti to ..koja je to crkva..koji svećenik..možda ga poznam.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2009 17:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2009 22:22
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovo je prestrasno. Tocno znam kako se osjecas. To je ocito svagdje tako!! Mislim da nemozes nista postici ako se budes zalila. I ja sam slicno dozivjela. I to od kapelana ni manje ni vise jedne nadbiskupije. Blatio je franjevce i govorio kako nije vjera bacanje staka i kako mi plasimo njegove vjernike kad izadjemo iz Tabora i slicne stvari. I to u propovijedi. Ja osobno nisam isla u tabor. Obratila sam mu se za pomoc i rekla kako idem na susrete te mu dala materijal za propovijed. Molila sam ga sam da mi kucu dodje posvetiti i nije dosao. E onda sam ja poslala email zupniku. Gdje sam mu sve objasnila. Pozvao me na razgovor i stao na moju stranu. Ali me zato ovaj mrzi. Ni pricest mi nije htio pruziti . Pa je zupnik skuzio i pruzio mi. Mislim da je kod njih ljubomora i neznanje u pitanju. Na teologiji ne uce o demonologiji.I kod nas na teoloskom faksu nitko nesmije reci da ide na susrete jer nemogu poloziti ispite. I oni su ljudi. Vjerujem da imaju vece kusnje i napadaje nego mi. Nas nadbiskup neda da nam u zupu dodje niti jedan karizmat. A nas koji odlazimo svi smatraju ludjacima. I ove tete koje idu na molitvenu zajednicu. Jednom franjevcu sam u ispovijedi rekla kako me je naljutio kapelan kad nas je vrijedjao u propovijedi. Rekao je da je ovo vrijeme slicno prvim krsnjanima . Jer smo progonjeni . I jesmo. Bas nas svi vrijedjaju , a najbolnije je od svecenika. Malo je falilo da me otjeraju od crkve ponovo.
Nasa je duznost da se uklopimo u zupu, odlazimo na mise ,molimo i zazmirimo kad nas vrijedjaju. Zamisli kad spoznaju ovo sto smo mi spoznali. Kad osjete Zivoga Boga kako ce se stiditi svojih rijeci i jos ce morati stati pred iste ljude i pricati o onomo sto su branili. Ja im nebi bila u kozi. kod nas bude nedeljom na svakoj misi preko tisucu vjernika. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: I svi su culi sta je pricao .
Moli za njih . Bog ce sve okrenuti na dobro , a ti strpljivo podnosi svoj kriz.
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2009 19:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Aleluja napisao:

Mislim da ću iapk ići na onu, šutjet ći i moliti, a kad Gospodin odlući da je vrijeme da porazgovaramo sve, bit će i tako.

Trudit ću se ne osuđivati i sve predavati Gospodinu kako bi mi u scrcu zavladalo Kraljevstvo Božje. :

Draga Aleluja,zelim ti da skupis hrabrosti i da porazgovaras sa svojim zupnikom...
Citat:
Imam jedan problem pa bih vas zamolila za savjet:
Počelo je kad sam organizirala molitvu krunice u mojem mjestu. Župnik je odobrio, bila je to listopadska pobožnost. Tu su dolazile neke žene iz mjesta, poslije i malo mlađi, pa smo mi i počeli pjevati, pjesme kao Svi slavimo, a djeca su znala i pljeskati.!


Zupnik je odobrio...da,kada zupnik odobri onda misli na "Molenje Krunice"Svaki zupnik bi tako postupao, s razlogom da se brine za svoju zupu,i svoje vjernike....Mozda mu je bilo i drago,da se stvori jedna molitvena grupa...A, svi znamo kako su se do sada obavljale Listopadske poboznosti...Moram reci ,da je uvjek zavisilo od Zupnika,kako "on" uredi u svojoj zupi,s Pastoralnim vjecem ili kako se sdogovori s vjernicima...Nekada davno u mojem rodnom selu imali smo "vecernje-a" To je bilo nesto kao molitvena zajednica,isli smo svaku vece u crkvu na molitvu,i to su predvodile ...zene..Molitva krunice,Litanije,pjesme itd...

Citat:
Jedna žena, ona ujedno i čisti crkvu i kiti ju, a ja sam joj znala pomagati prije, počela je unositi nemir, ogovarala je mještane i imala par svađa s nekim ženama, i izvlačila stvari iz koteksta i pred cijelom župnon zajednicom govorila protiv jedne žene, da njoj nitko ne pomaže da je svi kritiziraju. ja sam bila mišljenja da to nije tako, jer sam joj i ja pomagala, pa sam joj rekla, da ako ona nemože, da ćemo se dogovoriti, nato je ona sve okrenula, a ja sam joj rekla ravno u lice da laže i da sve okreće. Na to je izbio rat između nje i "nas".

Uh,ovo ne pokazuje veliku ljubav i slogu u jednoj zupi....tu nesto ne mirise.Ne mislim da bi se zupnik trebao umjesti u svadju,ali bi svakako trebao pronaci neko rijesenje ,zadovoljavajuce na obostrano zadovoljstvo.Problemi nastaju u svakoj zupi,ali probleme treba rijesavati i "prastati",a to se pokazuje s ljubavlju...,u takvoj situaciji samo s zdravim dijalogom..

Citat:
Ocrnila nas je kod svečenika, da idemo "franjefcima" u Siget, da smo neki sektaši, ja osobno da sam slučaj za ludnicu...a svečenik je to sve povjerovao i napao nas da smo seperatisti i da se molimo Majci Božjoj franjevačkoj... Prepostili smo sve volji Božjoj, i rekla sam ako gospodin neće da molimo, ond aće i prestati, mi smo ga pitali dali nam da moliti ili ne, on je rekao da, ali nije bio preoduševljen. Ta žena nas je i dalje blatila, čak i njen sin, a jednom su čak i psa pustili na nas i psovao nas je glasno. Nekoliko mejseci smo bili na miru.


A zasto niste pitali vaseg "Zupnika" da skupa s vama napravi jednu "semu za molitvu",kako i sta moliti,i koje pjesme uvrstiti uz to..takve stvari treba obavezno razjasniti u cemu lezi problem...Tko odredjuje kod vas u zupi jos osim zupnika...?Sa svih strana,od Zupnika,od te zene,i od vas ostalih je sve komplicirano,tako da vjerojatno i zupnik,ne zna kako reagovati...Tko je to psovao..???
Citat:
prije nekoliko tjedana svečenik je opet rekao kako njoj nitko ne pomaže. Onda sam je rekla da sam joj ja pomagala, no da je imala primjedbi, i rekla odmah da ju ne želim ogovarati nego da se nađemo svi i dogovorimo.

Nesto nedostaje u komunikaciji i organizaciji...
Zasto ne porazgovarate skupa s njom pred Svecenikom....ili da se mijenjate,svaki tjedan neka uredjuje neka druga...zena..
Citat:
Svečenik je rekao da će on sve njoj reći, tu su se uplele i druge iz molitvene koje su imale loše iskistvo snjom, no nitko nije rekao niti jednu pogrdnu rijeć o njoj, nego činjenice zašto njoj nitko ne želi pomoći, niti nismo govorili o tome kako sve je izokrenula, lagala, i spletkarila (niti to ne želim ovdje). Ja sam znala da niti to nisam trebala reći, i rekla sam župniku da bolje da nisam ništa rekla, on se samo smijao.

Cinjenica, jako poznata u narodu,kada se gledamo oci u oci pricamo drugacije,nego kada nekome pricamo iz ledja...Po ovome ispada,da i te druge zene iz tvoje molitvene nisu na tvoju stranu,jer bi inace stale u obranu...Sutnjom necete nista postici,a dali je to sutnja,ako o tome razgovarate medjusobno...!
Citat:
Bila sam 2 tjedna na moru, kad sam se vratila dočekalo me svašta. Neki mještani su mi prišli i isričali mi da je župnk javno napao one koji idu u Siget i da su franjevci i Sigeta krivi što se u ovoj župi dešava, da sli jezici žele tu ženu isjtjerati iz crkve, i stao je u njenu "obranu". To me je jako zaboljelo prvo, desioo se prije nekoliko dana, kroz molitvu mi je ušao veliki mir u srce, pogotovo kad se trudim oprostiti im. Oni govore da je pokret krunice za obračenje i mir neka sekta i tako da sam luda...mada ja i ostali smatraju za mene da sam baš duševno zdrava osoba

Bez obzira kako bilo,vas Zupnik ne zeli da kopirate Siget...Danas ima mnogo ,mnogo takvih zupnika...Za to ih ne treba odmah omalovazavati, i osudjivati ,kako nisu dobri..samo zato sto se ne slaze da se kod njega moli kao u Sigetu..On vjerojatno ima razlog zasto,ali samo njemu poznat..
On hoce da vodi jednu zupu,svoju zupu kako on hoce,a ne da mu vjernici odredjuju kako..Ako zelite to promjeniti ,morate s njim razgovarti...svi zajedno..ili se obratite Biskupiji..
Citat:
Tako sam razočara svečenikom, da on to nevidi, i pogotovo pa kako može protiv franjevaca u Sigetu, pa ko je netko nekome pomogao to su oni, uvijek imaju vremena, toplu riječ, potporu. I sada bih najrađe k njima pobjegla i pitala za savjet!

Nema potrebe da budes razocarana draga Aleluja...On je Svecenik,on zna sta cini...A zasto ne odes kod tih Franjevaca i pitas ih za savjet...?? U cemu lezi problem..?Nemas cega da se bojis,iznesi im sve ,kako si i ovdje napisala...pa ko je netko nekome pomogao to su oni, uvijek imaju vremena, toplu riječ, potporuVidis,to je razlog da odes...do njih i zatrazis pomoc..Ja bi to odmah ucinila...,a ti razmisli,pa odluci..
Citat:
No on nam je to na neizravan način zabranio..dali on to može. Mislila sam mu napisati mail i sve mu objasniti, no ond aipak mislim, kao je to sada moj križ ond aću ga nositi u tajnosti, pa nek me i ogovaraju i isusa su...što mi je činiti , dali ga konforntirati...a tu ženu sam odlučila ignorirati, jer vidim da je sve gore i gore...ja molim za nju i za svečenika, a i sram me opće hodati ulicom kroz mjesto...ah najrađe bih se maknula u pustinju neko vrijeme znam da sada to moram proći....

Mislim da ni jedan Zupnik ne moze zabraniti,jer svi imaju slobodnu volju,i sami odgovaraju za sve...Ja tu ne vidim nikakav kriz,ja tu samo vidim problem,kojega vi svi skupa trebate rijesiti...Takav kriz nema smisla...Covjek treba da ljubi i da prasta...Ta zena isto trpi na neki naci kao i ti,samo s drugim razlogom...Ti sigurno ne znas,kako je toj zeni,jer nitko se tako ne ponasa bez razloga..
Citat:
I imam osjećaj da je trenutno sve protiv mene, jedan udarac za drugim...što se dešava...u srcu mi je mir, i radostna sam ali svako malo neki udar pa se pitam dali možda sam napravila nešto krivo pa sam ja kriva za to...

Aleluja,pokusaj u samoci naci dosta vremena,pa se opusti i ispitaj svoju savjest...da li tvoje srce zaista osjeca taj mir,ako si ti razocarana..kako mozemo biti radosni,ako nam nesto smeta...Ti problemi koje vi imate,oni nece prestati,ako zajednicki ne popricate...i zajednicki doneste odluku...Trebalo bi cuti i ostale strane,jer siguno oni imaju drugacije misljenje...
Citat:
Kako dalje sa svečenikom i tom župom...dali prestati moliti krunicu (sad pauziramo)..i dali se ja mogu obratiti nekome iznad njega - (ja sam u župnom vijeću) jer nemože to biti da jedan svečenik govori javno protiv drugih svečenika, to mi je prestrašno

Kao i do sada...ostani,onakva kakva si bila i dosada...Nastavi moliti dalje,a izostavi ono s cim se zupnik ne slaze...protiv same molitve krunice,ne moze ni jedan svecenik da ima nesto protiv...
Mozes se obratiti i u Siget,i u Biskupiju,ali je najplodosnosnije s Zupnikom porazgovarati..(ali za tebe samu,popricaj jos s jednim drugim svecenikom da cujes njegovo misljenje) pa zatrazi jos jedan razgovor s tvojim zupnikom,..Ti si u zupnom vjecu,i imas pravo traziti pomoc,kako bi sutra moga i drugima pomoci..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 kol 2009 08:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 vel 2008 18:24
Postovi: 690
Lokacija: POŽEŠKO SLAVONSKA
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
SVEĆENIK JE ODABRANIK BOŽJI PRODUŽENA RUKA, NE VJERUJ ZLIM JEZICIMA, RADIJE JOŠ JEDNOM PORAZGOVARAJ SA SVEĆENIKOM.
I JA VODIM MOLITVENU U SELU, SLOGA ĆE BITI SAMO AKO JE MOLITVA ISPRAVNA I BOG JU VODI.

OVO KOD VAS MI VIŠE LIČI NA DUHOVNU LJUBOMORU.
PREPUSTITE SE DUHU SVETOM I VJERUJTE.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 kol 2009 11:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Kad vidimo čovjeka koji nas sablažnjava,tako i svećenika,ne znamo zašto on to ćini.Je li sablazan plod njegova ropstva,pod teretom naslijeđa što se obara na svakog čovjeka,ili plod nekog osobnog grijea što ga razara.?Je li iz slabosti po rani što je zadobio od slabih ljudi Crkve-laika,subraće svećenika,biskupa?Je li iz slabosti po rani što je zadobio od pogane svjetine koja sve Božje prezire pa tako i njega,vidljivog Božjeg službenika?Je li iz kakve slabosti za koju nije kriv,a u koju ga je Bog zatvorio dok ne poraste u poniznosti?Kad god vidiš krščanina koji je utjecajan u javnosti,ne osuđuj ga,nego radije prinesi kakvu pokoru za njegove grijehe da ti pred Bogom molitva bude iskrena i ljubav vjerodostojna.Moli Gospodina da ga otkupi od naslijeđa po rodu i narodu iz kojeg potjeće.Mnogi ne znaju da je otkupljenje od ropstva naslijeđa i te kako potrebno svakome koji se posvećuje,da je Krštenje tek njegov početak.Moli da ga otkupi od grijeha kojima robuje ,jer svaki koji griješi,rob je grijeha.Rob sam sebe ne može osloboditi,već jedino Sin Božji!Kad pristupaš molitvi,najprije mu ti oprosti.Uzljubi ga kao samog sebe,kao slaba čovjeka,da mogneš dostojno prići Svevišnjoj Ljubavi i zatražiti za njega milosrđe istom onom gorljivošču kojom moliš za sebe.Pošto se tako molitvom i žrtvom pripraviš za ljubav,tada ga ne izbjegavaj niti ga iskljućuj iz svog zajedništva,ne govori o njegovim sablaznima nikome,ni onima za koje držiš da su sveti,nego mu na prikladan naćin posvijedoči da je ljubljen.Ali pazi da se ne naveže na tebe.Ne povlađuj mu u zlu niti mu se izravno protivi,da ga ne izgubiš.Počni na sebi kuditi njegove mane da se i on ohrabri pred tvojom slobodom uopče pogledati u svoju grešnost.Da na tebi kao na mirnom ogledalu,vidi vlastitu nutrinu i ohrabri se poći u boj protiv mana te da poželi ljupkost tvoje ljubavi.Samo tako ćeš uspjeti puno ućiniti za njega,za Crkvu,a to znači i za Boga.Svaki je onaj"svečenik valjan" koji ne izgoni ljude iz ispovijedaonice,koji ne uspjeva služiut Svetu Misu,KOJI NE USKRAĆUJE ISKRENIM DUŠAMA SVETE SAKRAMENTE,jer je to srž njegova poslanja.Ma kakav svečenik bio,on je dragocijen.Jao narodu u kojemu nema svečenika,on luta u tami i svaka ga propast snalazi.Mi ne možemo opstati bez svečenika.Naše posvečenje nije moguće mimo svečeničke službe.Koliko ljubim Crkvu,samo toliko ljubim Krista.Bog je u Crkvi podigao vidljive znakove svoje ljubavi-svete sakramente,i kao put spasa odredio nam poslušnost,put kojim je išao Krist.Zaobiđemo li te znake i taj put,ljubav Božju zaobilazimo i neposluhom svijedočimo protiv sebe,da nismo dostojni spasajer nemamo Kristova Duha!Božja mudrost zna da nam samo muka rađa iskrenost i otvara srce spasonosnoj Istini.To je križ.Nije nas križem htjeo kazniti,nego je našem tvrdokornom srcu postavio zamku na kojoj će se razbiti tvrdokornost,da iz ropstva iziđemo u slobodu blaženoga milosrđa.Svečenik nije izvanjska služba,kakve su sve svjetovne službe,nego zvanje.Zar da optužim onoga koji mi donosi Milost i milosrđe Božje?Tko javno službenika kudi,kudi i Onoga kojemu službenik služi.Tko zaista ljubi Isusa,može trpjeti bol u srcu zbog neuredna svečenika,ali će,radi Krista,pretrpjeti i moliti za njegovo obraćenje i oslobođenje.Gdje je Duh Sveti, sve biva očito i svi koji Boga traže i Bogu služe nalaze slobodu i mir.Zato ne treba čekati da pred nama drugi postanu sveti,nego,u revnosti mi moramo svugdje prednjačiti i tako surađivati s Bogom Životvorcem.Onaj koji je živ u Duhu,oživljava onaga koji je duhovno zamro.Po naravi Crkve kao svetog organizma,otajstvenog tijela Kristova kojem pripadamo,dužni smo jedni druge braniti,štititi i otkupljivati vlastitim životom i molitvom.Spašen čovjek je spasenje onima koji ga okružiju.Među grešnicima,Bog je pozvao neke da mu budu svećenici.Nije ih doveo sa neba na zemlju.Nemaš li što dobroga reći,radije ne govori ništa.Tako bar nećeš griješiti.Ionako znaš da tvoja rijeć ne mijenja svijet.Dok sam šutio nikad nisam zažalio,ali kad sam govorio puno puta jesam!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 kol 2009 21:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samuel, hvala, ovo je prekrasno i istinito...


iz ljubavi prema Isusu ovog svečenika sve više i više ljubim, pa ako nam je Gospodin svoga slugu poslao, ne slugu nego sina i prijatelja, zar da ga ja kritiziram?
Nisam ga htjela osuđivati, velike su na njega kušnje i napasti, no eto ljudi smo svi od krvi i mesa...a ja zaboravljam da su nam svećenici dar, i to kakav!
I dalje mislim šutjeti i moliti za njega, i Gospodin će dati da siđe Kraljevstvo Božje u naša srca.
I imate pravo u toj župi ima svašta, a ljudi smo od krvi i mesa, a župnik je nov, pa još puno toga ne zna...ali pokrenut će se to...čim su takvi napadi..znam da sam na dobrom putu, jer da nije tako. sve bi nam glatko išlo..i bila sam razočarana s njim, čovjek ima u glavi neku sliku o svečeniku a zaboravljam da su oni samo ljudi i da padaju i dižu se, da su osamljeni, i jadni...nekako sam do sada imala sreće da sam susretala uvijek svete svečenike, a takvi nisu svi, a za ove svete se puno molilo...imali su svoju vojsku iza sebe...a naš jadan ima nas onda se još i ne slažemo s njim.... :lol: :lol:
Ma sada mi je sve jasno...to je tako sitna žrtvica naspram onogo što nam Isus svakodnevno daje, i one ljubavi s kojom nam je Gospodin dao našeg svećenika, da bi i nas učio istoj ljubavi prema svim ljudima kakvi god da jesu...ovo mi je bila lijepa lekcija...nadam se samo da sam je dobro naučila, hvala vam svima na tome, i nadam se da nisam ovdje sagriješila i oblatila svećenika...ali potrebno mi je bilo čuti i tiđe mišljenje od mojega jer kad čovjek padne u neku rupu i ne vidi ništa osim sebe, to je najstrašnije od svega...
hvala vam puno dragi moji :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 25 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr