www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 01 lip 2024 13:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 73 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 svi 2009 13:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Htjedoh sa vama podijeliti ovo iskustvo..srela sam prije nekoliko dana školsku kolegicu i njena me rečnica baš navela da razmišljam o smislu..Naime, nije se udala niti ima djecu (što je totalno nebitno jer svatko ima svoj životni put) Ja je pokušavam utješiti jer život zna imati lude preokrete, pa već sutra može naći osobu koju će voljeti i s njom imati djecu..no, ta osoba mi odgovara..Ma totalno, nebitno, s djecom i bez nje, svi ćemo ionako svisnuti..Danima već muči me ta rečenica..Što se toj osobi vrti u glavi..Kako li je samo teško živjeti u nevjeri..kakve li praznine i besmisla..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 svi 2009 14:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
mary33 napisao:
Htjedoh sa vama podijeliti ovo iskustvo..srela sam prije nekoliko dana školsku kolegicu i njena me rečnica baš navela da razmišljam o smislu..Naime, nije se udala niti ima djecu (što je totalno nebitno jer svatko ima svoj životni put) Ja je pokušavam utješiti jer život zna imati lude preokrete, pa već sutra može naći osobu koju će voljeti i s njom imati djecu..no, ta osoba mi odgovara..Ma totalno, nebitno, s djecom i bez nje, svi ćemo ionako svisnuti..Danima već muči me ta rečenica..Što se toj osobi vrti u glavi..Kako li je samo teško živjeti u nevjeri..kakve li praznine i besmisla..


..smisao života je ..sam život...

..ako gledaš...da je zemaljski život..."OD ROĐENJA DO SMRTI"..

..ONDA NIŠTA NEMA SMISLA..jer "ĆEMO SVI SVISNUTI..

.. :lol:

..a kaže ISUS...Ima vječnog života... :lol:

..pa onda nema ništa od Svisnuća.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2009 14:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Što se toj osobi vrti u glavi..Kako li je samo teško živjeti u nevjeri..kakve li praznine i besmisla..
_________________

U životu kojeg živimo ja i moj suprug jako često se isprepliće osoba koja je povezana na poslu sa mojim suprugom i splet okolnosi i života je doveo tu osobu kraj nas. Često se pitam čemu i zašto i zašto ta osoba koja je bila oženjena, koja je bila otac i danas je, no ostala je na žalost bez supruge i jedne i druge što znaći da je bio više puta oženjen.
Ja gledam tu osobu kao čovjeka koja je danas izgubljena, ostavljena, usamljena, no boli me jako kad vidim da u svoje igre i prljave krugove želi povući i mog supruga.
Često tada na moje lice i suze poteku i voljela bih da ima takva osoba obitelj, radost, sreću, bogatstvo braka i zajedništa.
Jer vidim da ta osoba teži i čezne za mirom kojeg ne može imati.
No boli kad je takav čovjek isto kadar uništiti i tuđi brak jer on takav nema i u sredini srca mu je ljubomora i zavist.

No kad se sve rezimira i kad se u ruke uzme Gospina krunica ne ostaje ništa drugo no molitve za čovjeka koji tako teško živi bez vjere, bez ljubavi i radosti, zajedništva i molitve.
Čuvaj Gospodine sve ljude koji tako besciljno putuju ovom zemljom i podaj im ljubavi te budi njihova svijetlost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2009 14:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I moje je zivot bio bez smisla dok nisam shvatio da je Bog smisao.

Ovaj tekst govori da nas Bog zeli prvo za sebe da ne bi lutali bez smisla:

U svakom od nas postoji težnja za potpunim davanjem sebe drugome, da bude voljen bezuvjetno. Ali Gospodin kršćaninu kaže: „ Ne, dok nisi zadovoljan i ispunjen s time da si voljen samo od Mene – dajući se potpuno i bez rezerve, imajući osobnu i jedinstvenu vezu sa Mnom, otkrivajući da jedino u Meni možeš naći potpuno zadovoljstvo i tek ćeš tad biti sposoban ostvariti savršenu ljubav i vezu koju sam planirao za tebe. Dok ne budeš dio mene nećeš nikad moći biti dio nekoga drugoga. Udalji se od svega, svih želja i težnji. Želim da prestaneš planirati, željeti i da mi dopustiš da ti dam najljepši mogući plan koji postoji. Želim da imaš najbolje. Gledaj u Mene i očekuj samo najbolje, uživaj u Mojoj prisutnosti. Nastavi slušati i učiti stvari koje ti kažem. I samo čekaj. To je sve. Nemoj se bojati – nemoj se brinuti. Ne osvrći se na druge i ne budi zavidan na stvarima koje imaju i koje sam im dao. Ne gledaj u stvari koje želiš. Odvrati pogled i podigni ga gore prema Meni ili ćeš propustiti ono što ti želim pokazati. I onda kad si spreman iznenadit ću te s ljubavlju puno ljepše od one o kojoj sanjaš. Vidiš, dokle god nisi spreman i dokle god nije spremna i ta druga osoba (i u ovom trenutku radim na tome da budete spremni jedni za drugo u isto vrijeme) dok niste obadvoje zadovoljni i ispunjeni jedino sa Mnom i životom koji sam pripravio za vas , nećete moći osjetiti ljubav koja označava vašu vezu sa Mnom. Dragi moji, želim da imate tu najčudesniju ljubav, želim da u tijelu vidite sliku vaše veze sa Mnom i da uživate materijalno i konkretno u trajnom zajedništvu ljepote, savršenstva i ljubavi koje vam nudim u savezu sa Mnom. Znajte da vas volim potpuno. JA SAM BOG – VJERUJTE I BUDITE ZADOVOLJNI.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2009 14:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Svi mi imamo prilike vidjeti ljude kako lutaju kroz život.Negdje sam pročitala da postoje dvije vrste ljudi:oni koji plivaju po površini, i oni koji zarone duboko i iskuse svu puninu života u svoj njegovoj bijedi, i ljepoti također.
Ja imam drugi problem s takvim razmišljanjima:kako se savladati i ne misliti da si bolji od njih.Jer to je grijeh,jedna vrsta oholosti,zar ne?
Uvijek kada se pomolim,molim Boga da mi pomogne da ne postanem ohola,da mi da skromnost i poniznost,i da ono što imam u sebi prihvatim kao njegov dar,ali onaj koji se mora njegovati a ne nešto što je samo po sebi tako.
Možemo se samo moliti i biti sretni zbog spoznaje u srcu koju imamo.

HVALJEN BUDI GOSPODINE MOJ ZA SVE ŠTO ČINIŠ ZA NAS

:r086:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2009 15:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Magda napisao:
Svi mi imamo prilike vidjeti ljude kako lutaju kroz život.Negdje sam pročitala da postoje dvije vrste ljudi:oni koji plivaju po površini, i oni koji zarone duboko i iskuse svu puninu života u svoj njegovoj bijedi, i ljepoti također.
Ja imam drugi problem s takvim razmišljanjima:kako se savladati i ne misliti da si bolji od njih.Jer to je grijeh,jedna vrsta oholosti,zar ne?
Uvijek kada se pomolim,molim Boga da mi pomogne da ne postanem ohola,da mi da skromnost i poniznost,i da ono što imam u sebi prihvatim kao njegov dar,ali onaj koji se mora njegovati a ne nešto što je samo po sebi tako.
Možemo se samo moliti i biti sretni zbog spoznaje u srcu koju imamo.

HVALJEN BUDI GOSPODINE MOJ ZA SVE ŠTO ČINIŠ ZA NAS

:r086:


..nije loše imati visoko mišljenje..o sebi..ako je to..istina.. :lol:

..ako djeliš svoju "oholost" s drugima..pomažući
..svojim bližnjima.. onda ni nisi ohola..

..ako si sama sebi dostatna..nije bitno na kojoj razini plivaš.. :lol:

..pokloni svoje šlaufića za vodu..nekom tko je u potrebi.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2009 15:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2009 18:47
Postovi: 323
Lokacija: Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i ja sam nekad izgubljena...čak više tužna nego izgubljena...
Što ako i moj suprug i ja možemo naći mir i biti bolje osobe i djeci i Bogu ako svaki ode svojim putem?
Je li to moguće?
A onda? Kako više ikada zatražiti milost, ljubav, oprost...
On nije sretan samnom...ja nisam ono što je tražio, ne poštuje me...tako kaže...
On je postao onaj koji me rastužuje,umara.....al sam s njim da ne bi bio i gori ako ne budem...alkohol,tučnjave, malo zatvora, goleme kazne koje moramo platiti....što bi tek bilo da nema bar one mrve koju ga ja mogu smiriti...
A uništava me...ko da venem....svejedno se molim da ga zavolim...
Ja ne znam što dalje.... :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2009 15:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2009 14:56
Postovi: 638
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
(Ovo je Ana za tebe)


Liječiti brak i obitelj (molitve)

Prema hvalospjevu u Poslanici Korinćanima, razmotrit ćemo, kakva je vaša ljubav. Je li moja ljubav prava? U toj pjesmi nad pjesmama o ljubavi naći ćete odgovor.

Oblikujte se u parove s nekim, tko vas dobro poznaje. Ako ste pored nekoga tko vas ne pozna, zamislite da vas jako dobro poznaje. Sada si iz Prve poslanice Korinćanima (13,4) pročitajmo:

Ljubav je velikodušna, dobrostiva je ljubav, ne zavidi, ljubav se ne hvasta, ne nadima se; nije nepristojna, ne traži svoje, nije razdražljiva, ne pamti zlo; ne raduje se nepravdi, a raduje se istini; sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi.

Predstavite si, da se obraćate svome mužu a muž neka si predstavi da se obraća svojoj ženi. Oni koji su slobodni, neka si predstave da se obraćaju svojoj majci, ocu ili povjerljivom prijatelju (u pravom smislu riječi), kojega predstavlja osoba, koja je pored vas. Pogledajte tu osobu u oči i riječ ljubav zamijenite riječju 'ja'. I ovako se obratite svome mužu, svojoj ženi, majci, prijatelju:

Dragi mužu (draga ženo, draga mama, dragi prijatelju, brate moj, sestro moja), ja sam uvijek velikodušna, dobrostiva; nikada ne zavidim, ne hvastam se; nisam nepristojna, nisam sebična, nisam razdražljiva, ne pamtim zlo; ne radujem se nepravdi, a radujem se istini; sve pokrivam, sve vjerujem, svemu se nadam, sve podnosim.'

Zašto se smijete?

Mislim da je to veoma jednostavni test, da iskusimo, gdje smo to u svom duhovnom životu.

Sada to isprobajmo drugačije. Ponovo pogledajte u oči osobu pored vas i recite Gospodinu:

Gospodine, hvala Ti što si mi dao čovjeka (ženu...), koji je velikodušan, dobrostiv; ne zavidi, ne hvasta se; nije nepristojan, ne traži svoje, nije razdražljiv, ne pamti zlo; ne raduje se nepravdi, a raduje se istini; sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi.

Amen.

Kako se osjećate?

Ima li u vašem životu još nešto, što trebate dovesti u red?





Sada se pomolite i osjetite snagu praštanja.

Zatvorite oči i stavite se u Gospodinovu prisutnost. Zamolite Duha Svetoga da vam pomogne u ovoj molitvi...

Upravite svoj pogled na osobu koja treba vaše oproštenje (muž, žena, majka, otac, dijete, svekrva...). Nije važno je li ona živa ili je umrla, da li se vaše oproštenje odnosi na prošlost ili sadašnjost. Predstavi si Isusa, na izvjesnoj udaljenosti, koji tebi polako prilazi zajedno s tom osobom. Obrati pažnju na to da Isus stavlja svoju ruku na ramena te osobe. Isus je ljubi bez obzira, je li kriva. Ti nikada nećeš uvjeriti Isusa da ju ne ljubi.

Isus se polako približava tebi zajedno s tom osobom, koju sada već prilično jasno vidiš. Ta osoba pokušava pogledati te u oči, a tebi je možda teško njoj uzvratiti pogled. Ali pokušaj. Sada te Isus zove i ti k Njemu polako prilaziš. Isus vas oboje grli. Jedan od vas je s Njegove desne, drugi s lijeve strane. Ako pogledaš Isusa u lice, vidiš dvije suze, koje mu teku niz lice. Jedna suza je za tebe, druga suza je za tu drugu osobu.

Sada ti Isus pokušava predati tu osobu, da ju i ti zagrliš. Širiš svoje naručje i grliš je. Grliš je u svjetlu Isusa Krista. Osjeti ljubav, koja izlazi iz tebe i preplavljuje tu osobu.

Sada se obrati Isusu i reci Mu: 'Isuse, odlučio/la sam. Ljubit ću tu osobu.' Sada se obrati toj osobi i reci joj: 'U ime Gospodina Isusa, odlučio/la sam, da ću te ljubiti.'

U ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen.




Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2009 15:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Ane2707 napisao:
i ja sam nekad izgubljena...čak više tužna nego izgubljena...
Što ako i moj suprug i ja možemo naći mir i biti bolje osobe i djeci i Bogu ako svaki ode svojim putem?
Je li to moguće?
A onda? Kako više ikada zatražiti milost, ljubav, oprost...
On nije sretan samnom...ja nisam ono što je tražio, ne poštuje me...tako kaže...
On je postao onaj koji me rastužuje,umara.....al sam s njim da ne bi bio i gori ako ne budem...alkohol,tučnjave, malo zatvora, goleme kazne koje moramo platiti....što bi tek bilo da nema bar one mrve koju ga ja mogu smiriti...
A uništava me...ko da venem....svejedno se molim da ga zavolim...
Ja ne znam što dalje.... :twisted:


..Brak treba spašavati ..IZNUTRA.. :

..Moleći se za BRAK..i eto ti za svog SUPRUGA..

..U tebi je ..ODGOVOR...? Ti moraš odlučiti..da li ćeš to trpjeti..
..ili OTIĆI..i naći svoj ..mir..bez njega
..

.Negdje mora biti granica...moraš mu je ODREDITI..
..ako te poštuje..MORA SE JE DRŽATI...

..ako NE..nema tu kruha... :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2009 15:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ane2707 napisao:
i ja sam nekad izgubljena...čak više tužna nego izgubljena...
Što ako i moj suprug i ja možemo naći mir i biti bolje osobe i djeci i Bogu ako svaki ode svojim putem?
Je li to moguće?
A onda? Kako više ikada zatražiti milost, ljubav, oprost...
On nije sretan samnom...ja nisam ono što je tražio, ne poštuje me...tako kaže...
On je postao onaj koji me rastužuje,umara.....al sam s njim da ne bi bio i gori ako ne budem...alkohol,tučnjave, malo zatvora, goleme kazne koje moramo platiti....što bi tek bilo da nema bar one mrve koju ga ja mogu smiriti...
A uništava me...ko da venem....svejedno se molim da ga zavolim...
Ja ne znam što dalje.... :twisted:


Ane prikazat cu te veceras na klanjanju.
Ne brini se jer Bogu je sve moguce.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 73 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr