www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 10 svi 2024 17:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 02 pro 2007 19:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Predivno, Joakime..To znamo mi,da je tako..ali kad covjek zivi u
iskvarem svijetu,gdje je to vec postala moda i ukras..onda je tesko zivjeti..i ravnodusno gledati..Ja imam susjede,3 familije Turci,
muslimanske vjere,jutros su im balkoni osvanuli sve u sjaju i osvjetljeno,
na ljestvicama ,vjesi Nikola,i nosi poklone..Andjeli i Bozicne svijetiljke.
Oni s tradicijom nemaju nikakve veze,ali se trude da se pokazu,da su se prilagodili ovom narodu,i ovom obicaju...
Gledam s balkona,i s prozora u njihove kuce.Drze se u kuci unutra,
onog svojeg starog,iz njihove domovine...
A vanjska strana,sto je za nas strance vrlo vazno...
"da nismo drugaciji"ili bar da nemamo protiv..zvuci,prihvatljivo..
Zato to je najbolja slika,kako sve ono sto vidimo..moze da bude "Fasada"
A nutrina je vazna...sto mnogi ne znaju...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 pro 2007 19:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Ne kupujem poklone,,ne stavljam obilježja djeda mraza,

jaslice će biti u mojoj kući ...kao i do sada...
u mom srcu će biti Maleni Isus koji se rodio da bi spasio mene i cijeli svijet...molit ću se, pozvat ću Ga i odazvat ću Mu se....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 pro 2007 23:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 svi 2007 21:31
Postovi: 87
Lokacija: Jastrebarsko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Božić se polako bliži, zornice, božićne pjesme, nestrpljivo iščekujem rođenje tog Čudesnog Djetešca, prekrasan ugođaj, no uz taj osjecaj radosti u moje srce se ušulja i tuga. Taj osjećaj ne mogu objasniti, radujem se Božiću i Isusovom rođenju

Maya-Mary...Tako sam se osjećao nekoliko godina.. :( .!
I sada mi dođe takav osjećaj ali uglavnom baš oko Božića...ali opet kada vidim, vesele i sretne, zaljubljene Ljude, to me jako veseli da tako prebacim svoje misli i osjećaje na drugi način i kao što je "Nasmiješen" rekao.. :) ..
Citat:
Trebas biti strpljiva u čekanju a gorljiva u izgradnji sebe kao osobe jer zamisli vezu kao darivanje sebe drugomu. Sigurno i ti želiš primiti najljepši dar, zar ne? Budi i ti najljepši poklon svom budućem dragom!

Glavu gore, nabaci osmjeh. :D ..možda Ti baš za ovaj Božić bude divno iznenađenje.. :wink: .u krugu prijatelja...možda upoznaš nekoga ili.. :b232: ..!
U tome i jest čar...Da, postoji neki način na koji bismo znali što nas čeka, danas, sutra u buduće...bili bi tjeskobni...ne treba zamarati se mnogo i brinuti (da ponekad nije baš lagano ali...)... vjera, nada su stalno prisutne...Ne moramo ni pomisliti već Bog zna što kome treba...
Rođeni smo iz Ljubavi, živimo za Ljubav, darujmo Ljubav.. :b206: .! Ostalo će doći ! :r086: :D :b112: :q4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 pro 2007 08:28 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 tra 2007 22:54
Postovi: 66
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Puno hvala Joakime, Rebeka, i svima drugima.
Ja cu s vama slaviti Isusovo rodjenje, kad vec nemam s kime u svojoj neposrednoj okolini podijeliti tu radost. Ovo ce mi biti najljepsi Bozic dosad!! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 pro 2007 09:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Joakime predivno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

O roso sveta padni na nsve nas! Daj da Isusa pozovemo svi u nase domove kao slavljenika i Gospodara kuce nase!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 pro 2007 21:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 stu 2007 19:51
Postovi: 31
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da, draga Maya Mary, kao i ovi do sad što su napisali, I JA , sam se tako osjećala iako sam bila u vezi, ne znam sad za ovaj Božić kako će biti, jer ove godine ću vjerovatno provest ga samo u društvu prijatelja. No, prošli Božić i onaj pretprošli, bila sam u vezi, ali u vezi koja se bazirala samo na mom davanju ljubavi, a zauzvrat sam dobivala tako reć "mrvice" ljubavi, od kojih sam dobivala ogromnu nadu i to me je pokretalo, eto do nedavno... tako da kao što je već netko ispred napisao, bolje i sam dočekat Božić i Novu Godinu sa dobrim, starim prijateljima i proveselit se nego sa nekim s kime je to samo patnja i bol.... zar ne? Tako da budi strpljiva, jer tvoje vrijeme će doći kad će ti ostati samo sjećanje na taj osjećaj tuge.... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 pro 2007 22:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 lis 2007 11:04
Postovi: 149
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moji puno vam hvala na potpori, savjetima i svjedočanstvima, hrabri i potiče na razmišljanje :)
:grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:

Bas sam jutros bila na zornici i bilo je prekrasno, Crkva puna kao i nedjeljom, ma kako ne zaplakati od radosti i ne biti radostan u iščekivanju našeg Spasitelja, u tom trenutku zaboraviš na sve brige...

:grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:

Obilje Božjeg blagoslova svima :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 pro 2007 22:49 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 stu 2007 00:28
Postovi: 90
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ej,malena!
Nemoj mi biti tužna.
Znam te osječaje i iako imam dečka i trebala bih biti sretna i radosna, opet me hvataju neki takvi loši osječaji i razmišljanja i isto tako osječam da mi je potrebno puno, puno više ljubavi, zagrljaja(iako sve to imam čini mi se nekad premalo i opet sam žalosna)Ali naravno uvijek mi Gospodin pošalje neke prijatelje koji me razvesele i učine sretnom i ti si jedna od njih!!!!
I zahvaljujem Bogu što mi te je poslao!
Nemoj biti tuža, Isus nas uvijek iznenadi, a ja vjerujem da će i tebe sigurno ubrzo iznenaditi i pokazati ti pravu osobu za tebe, a to će možda biti već ovog Božića!
A da, i meni je baš teško i žalosno kad vidim da ljudi slave, kupuju poklone i razbacuju se sa novcem, a Isusa i njegov rodjendan zaborave!
Bog te blagoslovio moja sesrice u Kristu!!!!! :grlim te: :grlim te: :D :b206: :b206: :q4: :q4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 pro 2007 22:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 stu 2007 00:28
Postovi: 90
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ej,malena!
Nemoj mi biti tužna.
Znam te osječaje i iako imam dečka i trebala bih biti sretna i radosna, opet me hvataju neki takvi loši osječaji i razmišljanja i isto tako osječam da mi je potrebno puno, puno više ljubavi, zagrljaja(iako sve to imam čini mi se nekad premalo i opet sam žalosna)Ali naravno uvijek mi Gospodin pošalje neke prijatelje koji me razvesele i učine sretnom i ti si jedna od njih!!!!
I zahvaljujem Bogu što mi te je poslao!
Nemoj biti tuža, Isus nas uvijek iznenadi, a ja vjerujem da će i tebe sigurno ubrzo iznenaditi i pokazati ti pravu osobu za tebe, a to će možda biti već ovog Božića!
A da, i meni je baš teško i žalosno kad vidim da ljudi slave, kupuju poklone i razbacuju se sa novcem, a Isusa i njegov rodjendan zaborave!
Bog te blagoslovio moja sestrice u Kristu!!!!! :grlim te: :grlim te: :D :b206: :b206: :q4: :q4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 pro 2007 23:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 lis 2007 11:04
Postovi: 149
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hej cvjetiću moj i ti si mi se javila, kako lijepo od tebe :), ja vjerujem da će ti Gospodin pomoći donijeti pravu odluku i meni dati ili stpljenje ili dragog :) jedno od toga sigurno, a i mi trebamo pomoći Isusu jer ljudi zaboravljaju na Njega na Njegov rođendan, to zaista boli a mi se tu s našim sitnicama mučimo, nekad sam tako ljuta na sebe zbog toga...

pusa :grlim te:

BTB

BVB

:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr