www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 03 lip 2024 17:38

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2009 05:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Samuel napisao:
Nemaš pravo na na se ni na bližnjega jer nismo stvorili ni sebe ni drugoga.Otac laži bračne duše mami u zamke umišljenih prava i poništavajuče ravnopravnosti kako bi njegove parnice,bijesovi i gnjev protiv Boga i čovjeka provalili u zagrljaj bračnih blaženika.Tako se brak razaraIsvaka obotelj tako propada.Premda je svemočna,Božja je ljubav plaha kao golub.Sa avake duše koja se nečistoći predaje u nedohvatne visine uzlijeće.Uljubavi se događaju neprestana čuda.A među svima su najdivnija dva;kad žrtvovanjem sebe dobivaš drugoga,i kad ,žrtvovanjem oboje nastaje jedno.


... :b112:
... dobro..je...samo nigdje nema o punici.. :lol:

..rekao bi Samuel..
..sad bi te " b.a.b.e"..tužile..zbog ugrožavanja svoji prava. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2009 09:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 sij 2009 21:51
Postovi: 46
Lokacija: srce Podravine
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
anchi_zagreb napisao:
hm...
a imate li mozda
neki savjet?
vi.
iskusni....
kako se ponasati u vezi,
braku....
treba li uvjek popustiti
ili se koji put izboriti za sebe?
treba li...
bezuvjetno voljeti
ili i traziti malo ljubavi'?


moje pitanje je sadržano u ovom postu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2009 10:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
anchi_zagreb napisao:
hm...
a imate li mozda
neki savjet?
vi.
iskusni....
kako se ponasati u vezi,
braku....
treba li uvjek popustiti
ili se koji put izboriti za sebe?
treba li...
bezuvjetno voljeti
ili i traziti malo ljubavi'?


:grlim te: Procitaj draga sestrice sto je Samuel odgovorio i bit ce ti sve jasno. BtB.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2009 13:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja to sve znam i poštujem i želim svim srcem da moj muž bude sretan, i da mu ja budem dobra žena...ali ja sam napola DALMATINKA...pa kad krene.....VULKAN...... :twisted: I kad izgovorim znam da je krivo, i molim Boga da to ne reknem...ali već je kasno...

Počela sma moliti krunicu na tu nakanu... joj...duh je spreman ali tijelo je slabo....kad mi je karakter takav nagao...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2009 21:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aleluja napisao:
Ja to sve znam i poštujem i želim svim srcem da moj muž bude sretan, i da mu ja budem dobra žena...ali ja sam napola DALMATINKA...pa kad krene.....VULKAN...... :twisted: I kad izgovorim znam da je krivo, i molim Boga da to ne reknem...ali već je kasno...

Počela sma moliti krunicu na tu nakanu... joj...duh je spreman ali tijelo je slabo....kad mi je karakter takav nagao...

samo strpljivo..moli i ne brigaj brigu!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2009 09:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Čuvaj brak kao što si život ćuvaš,jer on to i jest.Brani ga po cijenu života,jer to je sam Bog osmislio,a kad On vidi da braniš njegovo dijelo,stostruko če blagosloviti i tebe i sve u njemu.Najviše brak moramo braniti od nas samih,pogotovo jezika,jer jezik je duhovni organ,iznosi sve van što nam je na srcu,pošto smo nesavršeni i često padamo u grijeh,dobro je šutjeti.Molimo Boga svakog dana da brani i blagoslivlja svoja dijela,od svih napada Zloga,jer Zlome je sveti brak najveći neprijatelj,jer iz njega izlaze posvečene duše.Zato su brakovi danas takvi,jer neznaju što ih razara,da znaju opasivali bi se duhovnim oružjem kako nalaže sv.Pavao.Malo bračnih drugova zove Ljubav u brak,i zato neznaju tko im ga uništava,tko im daje opaka nadahnuća,tko ih tjera na ogavna dijela,tko im potiće mržnju i oholost u srcu,tko to ustvari želi rastavu ovg svetog Božjeg djela.Da su u Bogu i s Bogom,znali bi tko ih napada i nadahnjuje,pa bi znali i koje orižje tj.,sakrament ili molitvu upotrijebiti,znali bi samoga Spasitelja zazvati i svaku napast od samoga svetoga braka otkoloniti.Jer najgori je neprijatelj onaj koji se podmuklo uvlaći i napada iznutra,i još neznaju odakle,jer Trojanski konj je taktika koju Zli najviše koristi.Zato i piše u Bibliji 1Iv 4,1,da provijeravamo duhove.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2009 10:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Samuel napisao:
Čuvaj brak kao što si život ćuvaš,jer on to i jest.Brani ga po cijenu života,jer to je sam Bog osmislio,a kad On vidi da braniš njegovo dijelo,stostruko če blagosloviti i tebe i sve u njemu.Najviše brak moramo braniti od nas samih,pogotovo jezika,jer jezik je duhovni organ,iznosi sve van što nam je na srcu,pošto smo nesavršeni i često padamo u grijeh,dobro je šutjeti.Molimo Boga svakog dana da brani i blagoslivlja svoja dijela,od svih napada Zloga,jer Zlome je sveti brak najveći neprijatelj,jer iz njega izlaze posvečene duše.Zato su brakovi danas takvi,jer neznaju što ih razara,da znaju opasivali bi se duhovnim oružjem kako nalaže sv.Pavao.Malo bračnih drugova zove Ljubav u brak,i zato neznaju tko im ga uništava,tko im daje opaka nadahnuća,tko ih tjera na ogavna dijela,tko im potiće mržnju i oholost u srcu,tko to ustvari želi rastavu ovg svetog Božjeg djela.Da su u Bogu i s Bogom,znali bi tko ih napada i nadahnjuje,pa bi znali i koje orižje tj.,sakrament ili molitvu upotrijebiti,znali bi samoga Spasitelja zazvati i svaku napast od samoga svetoga braka otkoloniti.Jer najgori je neprijatelj onaj koji se podmuklo uvlaći i napada iznutra,i još neznaju odakle,jer Trojanski konj je taktika koju Zli najviše koristi.Zato i piše u Bibliji 1Iv 4,1,da provijeravamo duhove.


Brat Samuel kao da ima dar prorostva,pa ja samo nadodajem ovaj citat da nam bude jasnija slika nasih brakova.

6:17 A tko prione uz Gospodina, jedan je duh.

6:18 Bježite od bludnosti! Svaki grijeh koji učini čovjek, izvan tijela je, a bludnik griješi protiv svojega tijela.

6:19 Ili zar ne znate? Tijelo vaše hram je Duha Svetoga koji je u vama, koga imate od Boga, te niste svoji.

6:20 Jer kupljeni ste otkupninom. Proslavite dakle Boga u tijelu svojem!

7:1 Sada o onome što ste mi pisali. Dobro je čovjeku ne dotaći ženu.

7:2 Ipak, zbog bludnosti, neka svaki ima svoju ženu i svaka neka ima svoga muža.

7:3 Muž neka vrši dužnost prema ženi, a tako i žena prema mužu.

7:4 Žena nije gospodar svoga tijela, nego muž, a tako ni muž nije gospodar svoga tijela, nego žena.

7:5 Ne uskraćujte se jedno drugome, osim po dogovoru, povremeno, da se posvetite molitvi pa se opet združite da vas Sotona ne bi napastovao zbog vaše neizdržljivosti.

7:6 Ali to velim kao dopuštenje, ne kao zapovijed.

7:7 A htio bih da svi ljudi budu kao i ja; ali svatko ima svoj dar od Boga, ovaj ovako, onaj onako.

7:8 Neoženjenima pak i udovicama velim: dobro im je ako ostanu kao i ja.

7:9 Ako li se ne mogu uzdržati, neka se žene, udaju. Jer bolje je ženiti se negoli izgarati.

7:10 A oženjenima zapovijedam, ne ja, nego Gospodin: žena neka se od muža ne rastavlja -

7:11 ako se ipak rastavi, neka ostane neudana ili neka se s mužem pomiri - i muž neka ne otpušta žene.

7:12 Ostalima pak velim - ja, ne Gospodin: ima li koji brat ženu nevjernicu i ona privoli stanovati s njime, neka je ne otpušta.

7:13 I žena koja ima muža nevjernika te on privoli stanovati s njome, neka ne otpušta muža.

7:14 Ta muž nevjernik posvećen je ženom i žena nevjernica posvećena je bratom. Inače bi djeca vaša bila nečista, a ovako - sveta su.

7:15 Ako li se nevjernik hoće rastaviti, neka se rastavi; brat ili sestra u takvim prilikama nisu vezani: ta na mir nas je pozvao Bog.

7:16 Jer što znaš, ženo, hoćeš li spasiti muža? Ili što znaš, mužu, hoćeš li spasiti ženu?

7:17 U drugome svatko neka živi kako mu je Gospodin dodijelio, kako ga je Bog pozvao. Tako određujem po svim crkvama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 vel 2010 17:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bože blagoslovi i čuvaj u svojoj ljubavi sve brakove.
Sve supružnike.
Daruj ih milostima mira i radosti.

Budi uvijek gost za njihovim stolom i ljubav u njihovim srcima
kako bi se mogli bezuvjetno uvijek darovati jedni drugima
u uzajamnoj ljubavi i zajedničkoj molitvi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 vel 2010 09:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 pro 2007 10:44
Postovi: 275
Lokacija: Stolac
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da malo "opustimo" ovu temu.
Ima ona priča, ne znam ima li već ovdje negdje a ide otprilike ovako, kad je žena bila kod svećenika i žalila se kako ima problema s mužem i pitala što joj je činiti, on je rekao dat ću ti malo svete vodice pa kad on "plane" uzmi ti malo vodice u usta. Poslije nekog vremena ona dođe opet do svećenika i kaže da joj je nestalo svete vodice i da joj da još, a on kaže uzmi ti slobodno obične vode isto isto će ona djelovati.


A kaže neku večer Moyina baba Ruža Bog joj dao zdravlja, žena drži tri kuta od kuće, ali kad padne onaj četvrti padoše i ona tri.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2010 08:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moyina Baba Ruža je jako mudra žena :lol:

Jel ima još još kakvih savjeta ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr